• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

MİLLET İTTİFAKI’NDAN ORTAK ‘KUDÜS’ AÇIKLAMASI

19 Mayıs 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
703 defa okundu.
MİLLET İTTİFAKI’NDAN ORTAK ‘KUDÜS’ AÇIKLAMASI

Millet İttifakı Solhan temsilcileri, İsrail’in Filistinlilere uyguladığı saldırları kınamak için ortak basın açıklaması yayınladılar. Açıklama üç partinin ilçe başkanları adına yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı, İYİ Parti Solhan İlçe Başkanı Servet Azkaç ve Saadet Partisi Solhan İlçe Başkanı Emrah Topluk Millet İttifakı adına Kudüs’te yaşanan İsrail saldırılarını kınadılar.

Üç partinin temsilcilerinin imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa ve çevresinde İsrail’in arife günü başlattığı, çocuklar ve kadınlar dahil çok sayıda masum Filistinlinin yaralanmasına ve hayatını kaybetmesine sebep olan menfur saldırıları kınıyoruz. Bayram günlerinde sürdürülen ve Gazze’ye de yönetilen saldırılar çok vahim bir boyuta ulaşmıştır. Olaylar sonucunda yaralanan ve yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. İsrail’in bu saldırıları en kutsal hak olan yaşam hakkının ihlalidir. Filistinlilerin nesiller boyunca yaşadıkları topraklara el konulmasını hedefleyen bu saldırılar, orantısız güç kullanılarak hukuk dışı bir oldu bitti yaratmaya yöneliktir. İsrail’in gayri insani saldırılarını şiddetle kınıyor, Birleşmiş Milletlerin (BM) saldırıların durdurulması için uluslar arası hukuk ve temeli insan hakları hukuku çerçevesinde yaptığı çağrıyı destekliyoruz. Kudüs ve Gazze’de son bir haftadır devam eden İsrail saldırganlığı BM kararlarına aykırı bir şekilde sürdürülen işgalin ve hukuk tanımazlığın geldiği son aşamayı ibretle gözler önüne sermektedir. Filistin topraklarında işlenen bu suçlardan dolayı İsrail’in hesap vermesi , suçların sorumlularının tespit edilerek yargılanması ve cezalandırılması için ‘uluslararası toplumun’ birlikte hareket etme zamanı gelmiştir. Bu çerçevede uluslararası ceza mahkemesinin (UCM) ivedilikle harekete geçmesini talep ediyor, bu maksatla insana ve yaşama hakkına saygı duyan herkesi sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz. Artık İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili bir tavır alınması şarttır. Solhan ilçesi ‘Millet İttifakı’ partileri olarak İsrail’in saldırganlığını ve Filistin halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkını haklı özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğimizi beyan ederiz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN