• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

MHP, SKM AÇILIŞINI YAPTI

4 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2462 defa okundu.
MHP, SKM AÇILIŞINI YAPTI

Milliyetçi Hareket Partisi, Solhan’da Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışı yaptı. Açılışta konuşan İl Başkanı Varol, Bingöl’de bu seçimi kazanırsak bu bir ilk olmayacak çünkü daha önce Bingöl’de seçimi kazanmıştık. Ama Solhan’da Sayın İbrahim Başkanımız seçimi kazanırsa Milliyetçi Hareket Partisi tarihinde de Solhan tarihinde de bir ilki yaşatmış olacağız.” dedi.

31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimlerine hazırlanan MHP Solhan İlçe Teşkilatı, Seçim Koordinasyon Merkezi açtı.

Şeymar İş Merkezi’nde gerçekleşen açılışa MHP İl Başkanı Nurettin Varol, Merkez ilçe Başkanı Niyazi Çağlar, Solhan İlçe Başkanı Mehmet Yıldız ve Solhan Belediye Başkan Adayı İbrahim Sönmez ile İl Genel Meclisi üyesi adayları, belediye meclisi üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kurdele kesimi öncesi konuşma yapan MHP’liler Cumhur İttifakı’na bağlılık vurgusu yaparken, ilk sözü alan İlçe Başkanı Mehmet Yıldız ise, katılımcılara teşekkür ederek Solhan’da iddialı olduklarını vurguladı.

Yeni bir belediyecilik anlayışıyla hak, hukuk ve adalet ilkelerinden ayrılmadan Solhan’a hizmet edeceklerini ifade eden Belediye Başkan Adayı İbrahim Sönmez, herkesin oyuna talip olduklarını vurguladı. Sönmez, “31 Mart yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanı Adayı olarak inanarak çıktığımız bu yolda cenabı Allah nasip ederse yeni bir belediyecilik anlayışıyla hak, hukuk, adalet ilkelerinden ayrılmadan siz değerli Solhan halkımıza hizmet edeceğime söz veriyor, bu önemli günde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Çıktığımız bu yolda sizlerin bir evladı olarak her zaman aranızda olacağım, en azında bu memlekette ayrıştırmayı değil birleştirmeyi sağlayacağım. Ben Solhan’da doğdum, Solhan’da büyüdüm, bir gün olsun Solhan’dan ayrılmadım. Her zaman burada olacağım, ölene kadar bu memleketin sevdalısıyım. Sevgili gençler, biz cumhur ittifakına bağlıyız. Cumhur ittifakıyla ilgili spekülasyonlar yapılabilir bununla ilgili sizden rica ediyorum genel başkanımızın kararıdır bu. Bununla ilgili hiçbir zaman ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız.” dedi.

“SOLHAN’DA BİR İLKİ BAŞARACAĞIZ”

SKM açılışında konuşan Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, MHP olarak Bingöl’de daha önce Belediye Başkanı çıkardıklarını anımsatarak, bu seçimlerde de Solhan’da bir ilki yapmak istediklerini belirtti.

MHP’li belediyelerde hizmette aksama olmadığını iddia eden Varol, şuan yönettikleri belediyelerin buna örnek olduğunu belirterek şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi özellikle Bingöl için çok önemli. Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl’de 1977 ve 1979 tarihlerinde iki yıl Belediye başkanlığı yapmıştır. İnşallah Solhan’da da bir ilk yaşayacağız. Bingöl’de bu seçimi kazanırsak bu bir ilk olmayacak çünkü daha önce Bingöl’de seçimi kazanmıştık. Ama Solhan’da Sayın İbrahim Başkanımız seçimi kazanırsa Milliyetçi Hareket Partisi tarihinde de Solhan tarihinde de bir ilki yaşatmış olacağız. Bu yüzden Solhan’ın tazelenmeye, canlanmaya, yeni baştan doğmaya ve silkinmeye ihtiyacı vardır. Bizim Belediye Başkanlarımız, özellikle İbrahim başkanımız çok çalışkan, yaptığı geçmişteki hizmetleriyle de İl genel meclis üyeliğini de yapmış ve Solhan’a yaptığı katkılar unutulmaz inşallah. Solhanlılar bunu unutmayacak ve gerekli desteği 31 Mart tarihinde kendisine vereceklerdir inşallah. Milliyetçi Hareket Partisi 50 yıllık siyasi geçmişi olan bir partidir. Ve bu 50 yıllık tarihinde hiçbir zaman çizgisinden bir millim bile sapma olmamıştır. 50 yıl önce Milliyetçi Hareket Partisi ne söylemiş; ülke demiş, vatan demiş, önce ülkem demiş ve bunu Türkiye’de söyleyen tek partidir. Önce ülkem sonra partim en son ben demişiz biz. Bizim amacımız öncelikle hizmettir ve Solhan’a hizmet etmektir. İbrahim başkanımız olsun, Belediye Meclis Üyelerimiz olsun, İl Genel Meclis Üyelerimiz olsun verecekleri her bir söz Milliyetçi Hareket Partisi teminatı altındadır, her türlü projeleri Milliyetçi Hareket Partisi teminatı altındadır, Devlet Bahçeli’nin teminatı altındadır. Devletin verdiği paraları çarçur etmeden, birilerine peşkeş çekmeden hizmete dönüştürerek en güzel hizmeti yapacaklar ve ayriyeten Devlet Bey’in bize verdiği bir sözdür; Milliyetçi Hareket Partisi’nin kazandığı bütün belediyelerin, bütün projeleri onun teminatı altındadır ve biz buna inanıyoruz. Devlet bey, Türkiye’nin teminatı olduğu gibi Bingöl’de de Solhan’da da tüm ilçelerimizde de bunun teminatıdır. Devlet Bey’in teminatı üzerine teminat yoktur, tanımıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediyeleri ortadadır. Hiçbir belediyemizde hizmette aksama yoktur ve tarih yazarak bütün Türkiye’ye göstermişlerdir.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN