• Dolar Alış / Satış: 18.612 / 18.646
  • Euro Alış / Satış: 19.421 / 19.456
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:11
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

MEZRA-DER ZAZA TV’DE TANITILACAK

11 Haziran 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
436 defa okundu.
MEZRA-DER ZAZA TV’DE TANITILACAK

Solhan’da faaliyet gösteren Mezra Der’in dernek merkezinde düzenlediği ve yöresel ikramların yapıldığı program, yayın hayatına yeni başlayan ZAZATV’de tanıtılacak.

Mezra Solhan Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından dernek merkezinde düzenlenen programa, Solhan Mezrası’ndan çıkıp farklı köylerde ve Solhan Merkezde yaşayan aile bireyleri, kanaat önderleri ve misafirler katıldılar.
Yöresel yemeklerimiz olan zervet ve germ ikramı yapıldı. İkramlar, geçmiş dönemlerde kültürümüzde olduğu gibi aile bireyleri tarafında imece usülü ile hazırlanıp dernek merkezine getirilip misafirlere ikram edildi.
Birlik, beraberlik ve kaynaşma için yapılan etkinlikte amacına uygun bir şekilde yapılan program, yayın hayatına yeni başlayan ZAZATV tarafında çekimi yapılarak yayımlanacağı belirtildi.
Katılımcıların duygu ve düşüncelerini ZAZATV’ye kendi lisanları ile aktardığı program hakkında bilgi veren Mezra Der Başkanı Nihat Yürüyen, “Birlik, beraberlik ve kaynaşma için yaptığımız programımızı; farklı köylere dağılan soydaşlarımız, kanaat önderlerimiz ve misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Aile bireylerimiz tarafından evlerinde hazırlanıp getirilen zervet ve germ ikramı ile gerçekleştirilen programımıza katılan ve ikramları ile katkı sunan soydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yayın hayatına yeni başlayan ZAZATV, misafirimiz olup program çekimlerini gerçekleştirdi. İnşaallah yakın zamanda yayımlanarak dışarıda olan soydaşlarımızın da izlenmesi sağlanacaktır. Misafirlerimizden de bazıları duygu ve düşüncelerini Zazaca aktardılar. Bizler de Mezra Solhan olarak köyümüzü, aynı yöreden çıkıp farklı bölgelere dağılan soydaşlarımız ve derneğimiz hakkında bilgi verdik. Programımızın hayırlı ve hayırlara vesile olmasını diler, yüce Allah’ın birlik ve beraberliğimizi daim kılmasını temenni ederim. Bizlere misafir olan ve program çekimi yapıp yayımlayacak olan ZAZATV’ye de teşekkür eder, yayın hayatında başarılar dileriz.”
14/02/2022
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN