• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

METEMspor ismi Solhanspor Olarak Değiştirildi

4 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1000 defa okundu.
METEMspor ismi Solhanspor Olarak Değiştirildi

Voleybol müsabakaları ile Solhan’ı ve Bingöl’ü temsil eden METEMspor Kulübü ismi yapılan kongrede değiştirildi. Kongrede kulübün ismi oy birliği ile Solhanspor Kulubü olarak değiştirilip karara bağlandı.

Geçtiğimiz yıl ilçeye spor alanında bir farkındalık kazandıran ve ilçede yapılan maçlarda sporseverler tarafından yoğun katılım gösterilerek takip edilen METEMspor Kulübü kongresi yapıldı.

Sadece Solhan’da değil Bingöl ve Bingöllülerin takdirini kazanan ve maçları sürekli olarak takip edilen METEMspor Kulübü kongresi 25 Temmuz 2014 Cuma günü Binpınarsu idare binasında yapıldı.

Kulüp yönetici ve üyelerinin katıldığı kongrede geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar ve takımın başarısı konuşulurken bir yılda kazanılan tecrübeler de paylaşıldı.

Kongrede; kulüp isminin bir eğitim kurumu ismi olmasından dolayı daha dar çerçevede olduğu görüşü iletildi. Bu görüşün değerlendirilmesi üzerine ilçe isminin kulübe verilmesinin daha uygun olduğu dile getirdi.

Solhan isminin ilçe ismi olmasından dolayı daha kapsayıcı olduğu belirtilen kongrede katılımcıların oy birliği ile kulüp ismi; Solhanspor olarak değiştirilmesi oy birliği ile karara bağlandı.

Kulübün kuruluş aşamasında amaçlarının ilçede sporcu yetiştirmek olduğu dile getirilen kongrede, gerek voleybol olsun gerek diğer dallarda olsun Solhanlı gençlerin spora kazandırılması ve genç sporcuların yetiştirilmesi için çalışmaların yapılacağı aktarıldı.

Kulüp için yeni logo çalışmasının yapılacağı belirtilen kongrede takım renklerinin yeşil-beyaz olduğu aktarılırken 5 kişiden oluşan yönetim kurulu asıl üyeleri sayısı 9 kişiye çıkarılması kararlaştırılıp 9 isim yönetim kuruluna seçildi. Yönetim kurulu görev dağılımının önümüzdeki günlerde oluşturulacağı belirtilirken yönetim kurulu, geçtiğimiz yıl beklenilenin üstünde bir başarının elde edildiği aktarıp büyük ilgi gördüklerini ifade ettiler.

Binpınar Su sponsorluğunda bir yılı geçirdiklerini ve Kalehan A.Ş.’den de ciddi destek aldıklarını belirten kulüp yöneticileri, Solhan Kaymakamlığı, Solhan Belediye Başkanlığı, iş adamları ve vatandaşların büyük desteklerinin olduğunu aktarırken taraftarlar ve tüm destekçilere ayrı ayrı teşekkür ettiklerini aktardılar.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN