• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

MESLEKİ TANITIM SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ

8 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1297 defa okundu.
MESLEKİ TANITIM SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ

Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nce mesleki tanıtım kapsamında Solhan’da öğrenim gören ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri bilgilendirildi.

 Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından mesleki tanıtım kapsamında Solhan’da öğrenim gören ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri bilgilendirme semineri verildi.

Geleceğin güvencesi ve teminatı olan gençlerin, ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda doğru meslek seçimi yapmalarına yardımcı olmak için Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından mesleki tanıtım seminerleri düzenlendi.

Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu ile 28 Ağustos Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencilerine 18 Mayıs 2015 günü verilen seminerler, 20 Mayıs 2015 günü Atatürk Ortaokulu ile Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik devam etti.

21 Mayıs 2015 günü Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik verilen seminer;   25 Mayıs 2015 günü Arakonak Ortaokulu, 28 Mayıs 2015 günü Solhan Yenibaşak YİBO Ortaokulu öğrencilerine yönelik seminerler verildi.

Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölüm Öğretmeni Gülsüm Tokay ve Aile ve Tüketici Hizmetleri Bölüm Öğretmeni Kübra Badar; Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme çerçevesinde kendi bölümlerinin tanımını, bölüme ait dalları, okullarında açık olan dallar ve bu bölümlerden lisede mezun oldukları ve üniversite sınavlarında da bu bölümleri tercih ettikleri taktirde okulun vereceği ek puan ve üniversite bittikten sonra iş bulma imkanları hakkında bilgilendirme yaptılar. Ayrıca öğrencilerden gelen sorular da ilgili öğretmenler tarafından cevaplandırıldı.

Düzenlenen eğitim seminerlerine katılan ve okullarının tanıtımı ve mesleğin önemine değinen Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhittin Çiftçi, “Bu kapsamda ziyaret ettiğimiz okulların idarecilerinin, öğretmenlerinin ve öğrencilerinin göstermiş oldukları ilgiden ötürü kendilerine teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN