• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

“MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR”

12 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1138 defa okundu.
“MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR”

Öğretmen ve öğrenciler hayata geçirdikleri “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında Solhan’daki yaşlılar ile ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımlar ulaştırma, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşlar bulunma amacıyla ziyarette bulundular.

Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri hayata geçirdikleri “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında Solhan’daki yaşlılar ile ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımlar ulaştırma, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşlar bulunma amacıyla ziyarette bulundular.

Yapılan ziyaretlerde öğrenciler, hane halkı ile sofraya oturup aynı tastan yemek yedikleri gibi, ev işlerini de yaparak ailelere yardımcı olup hayır dualarını alarak proje faaliyetlerini sürdürdüler.

“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi hakkında bilgi veren Proje koordinatörü Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Selman Boylu, “MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” Projesini okulumuzda bulunan alanlara uyarlayarak hazırladığımız proje ile ilçemizdeki yaşlı, ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç, manevi destek ve ilgi bekleyenleri mutlu etmek ve öğrencilerimizin yardımda bulunma, paylaşma, fedakarlık, iyilikte yarışma gibi insani değerlerin tadına varmasını ve bu erdemleri desteklemeyi hedefledik. Öğretmen ve öğrencilerimizle ziyaret ettiğimiz yaşlı ve hasta teyzemizin genel ev temizliğini yaptık. Ayrıca bir öğün bile olsa hazırladığımız sofra ile teyzemize ikramda bulunduk. Teyzemizin yaşam tecrübelerini de aktardığı hoş sohbeti ise ziyaretimizin en kıymetli hediyesi oldu. Günün sonunda teyzemizin hayır dualarını alan öğrencilerimiz tüm yorgunluklarına rağmen paylaşma, karşılıksız yardım duygularının tarifsiz mutluluğunu ve iyilikte bulunmanın büyük zevki ile ayrıldılar. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize modern dünyanın insani değerlerimizi yakıp kavurduğu bir zamanda merhamet denizinden birer damla oldukları için minnettarız.” sözleri ile projenin hedeflerini ve kazanımlarını aktardı.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN