• Dolar Alış / Satış: 8.306 / 8.321
  • Euro Alış / Satış: 9.998 / 10.016
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:07
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:16
  • Akşam: 19:24
  • Yatsı: 21:03

“Mescidi Aksa ve Ümmet”

9 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1195 defa okundu.
“Mescidi Aksa ve Ümmet”

Solhan Çağrı -Der`in düzenlediği “Mescidi Aksa ve Ümmet” programında konuşan Göktaş, İsrail’in Filistin’in toprağında oldukları için kendilerine ait olmayan bir yerde rahat yaşamadıklarını aktarırken Kudüs`ün ümmeti birbirine bağlayan en önemli bağlardan biri olduğunu belirterek İsrail`in kanserli bir virüs olduğunu belirti.

 Solhan Çağrı-Der, "Mescidi Aksa ve Ümmet” konulu programı düzenledi. 4 Aralık 2014 Perşembe günü Solhan Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yunus Kızılboğa’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başlayan programda Çağrı- Der Başkanı Muhsin Barış dernek çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

“Sizden hayra çağıran ve iyiliği emredip kötülükten nehyeden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler olanlardır.” Ali İmran süresi 104. Ayetini şiar edinen derneklerinin 2008 yılında bu yana sosyal kültürel, yardımlaşma ve eğitim alanlarında hizmetlerini sürdürdüğünü söyleyen Barış, “Bu yolda düşmanımız cehalet, zaruret, ihtilaftır. Bu üç düşmana karşı sanat, marifet ve itifak silahıyla mücadele ediyoruz. İnsanlarımız arasında sevgi, kardeşlik ve yardımlaşmayı kendimize hedef edinen bizler bu yolda husumete vaktimiz yoktur. Biz muhabbet fedaileriyiz. Şiar edinerek yolumuza devam ediyoruz. Derneğimiz kurulduğu günden beri fakirlere gıda ve giyim dışındaki yardımlarına durmadan devam ediyor. Kültürel olarak toplumun huzur ve mutluluğunu kardeşliği artırmak için kutlu doğum etkinlikleri, siyer sınavı, Kur-an meali sınavı, önemli gün ve geceler ihya, etme seminer ve haksızlara karşı halkın sesi olma adına kitlesel basın açıklamaları düzenleyerek halkımızın bilincini artırmak onların yükselen sesi olmak, sorunları daha üst perdeden dile getirmek için çabalıyoruz ve buna rabbimiz izin verdiği ölçüde devam ediyor ve edeceğiz.” dedi.

“Mescidi Aksa, Kâbe’den Sonra En Önemli Kutsalımızdır”

Barış, “Ayrıca eğitim konusun dada öğrencilerimize dini kültürü ve okul derslerindeki yardımlarımızı kurulduğumuz günden beri devem ediyor onların toplumun şahsiyeti birer fertleri olmaları için Allah’a anne ve babalarına karşı salih bir evlat için durmadan çalışıyoruz ve gayret ediyoruz. Bugün de burada ilk kıblemiz olan mescidi aksaya saldıran terörist İsrail devletini lanetlemek, mescidi aksaya sahip çıkmak için bu programı tertipledik. Değerli  Alim Mehmet Göktaş hocamızı bu vesileyle buraya davet ettik. Yoğun programına rağmen bizleri kırmayıp geldikleri için sizler adına da kendisine teşekkür ediyorum. Kudüs bizim için çok önemlidir, Mescidi aksa bizim için çok önemlidir. Bizim Kâbe’den sonra en önemli kutsalımızdır. Peygamberlerin mekanıdır, peygamberimizin orada miras’a çıktığı yerdir ve ayrıca bütün ilahi dinler için vazgeçilmez bir yerdir. Ümmettin kurtuluşun, şerefi ve izzetidir, mescidi aksanın kurtuluşun ümmetin kurtuluşudur.” şeklinde konuştu.

“İsrail’i Müslümanlara musallat olan kanserli bir virüstür”

Programa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Mehmet Göktaş, İsrail’i Müslümanlara musallat olan kanserli bir virüs olarak nitelendirdi.

Göktaş, “Kardeşlerim bu Siyonizm, israil Amerika’yı avucuna almış olan Avrupa’yı eline almış İsrail kendini rahat uyuta bilmesi için şunu diyor; ‘Benim etrafımdaki ülkelerin başkanları ben tayın etmeliyim evet onun için İsrail’in yakın ve uzak komşusu olan bütün İslam ülkelerinin başında özellikle körfezler başta Suud olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri Kuveyt bu ümmetin can damarı olan petrolü elinde avucunda tutan ülkelerin kriterleri Siyonistlere hizmet etmektir. Bunlar Siyonistlerin uşaklarıdır, onun için İsrail’in hatırı için Müslümanların kanını akıtıyor. İsrail denilen kanser tümörünü İslam ülkelerinin tam orta yerinde bir kırmızı kan lekesi şeklinde emperyalizm gelip tam orta yere Müslümanların başına musallat ettiler. O kanser ve tümör oradan kesilip atılmadığı müddetçe hiç birimize rahat yok.” dedi.

“İsrail, 6-7 Milyon Nüfusu Var, Dünyanın En Büyük Silah Şirketidir”

“Gazze nedir, Mescidi Aksa nedir, Filistin nedir ve özellikle oradaki siyonist nedir, yahudi nedir?” diye sorular yönelten Göktaş, “Eğer bunu hakkıyla ihya edebilirsek şu yeryüzünün şekli değişecek, insanlığın şekli değişecek, hayatın akışı değişecek, Solhan değişecek, Hakkari değişecek… Abartmıyoruz, bugüne kadar dünyada 200’e yakın ülke var nüfusu 1 milyon olan ülkeler var, 500 bin olan ülkeler var, 250 bin nüfuslu ülke var, bayrak var… Dünyada onların hepsi var ya inanınız rahat rahat uyuyorlar. Güçleri yok, orduları yok yani öyle ülkeler var ki bugüne kadar öyle küçücük Ankara’dan da küçük, Kayseri’den de küçük yani öyle ülkeler var zengin değiller orduları da yok, uçakları da yok zengin değiller ama uyuyorlar raht rahat… Nasıl rahatlar acaba bu ülkeyi kaybeder miyiz diye bir panikleri yok, telaşları yok ama bu israil var ya dikkat edin 6-7 milyon nüfusu var dünyanın en büyük silah şirketidir ve en azından 160 dane atom bombası var elinde ve Dünya’nın her yerine silah satıyor.” İfadeleri ile İsrail’in durumunu gözler önüne serdi.

Göktaş, “ey Yahudi, ey İsrail yaşadığın topraklar sana ait değildir”

İsrail’in durumunu örneklerle anlatan Göktaş, konuşmasına şöyle devam etti: “Bir adam düşününüz ki altında çok lüks bir araba var, ama uyuyamıyor. Niye? Çalmış arabayı, araba başkasının. Bir gün gelip alacak. Eninde sonunda bir şekilde gelip bulup alacak. Veya bir insan düşünün ki; gelip bir villaya oturmuş ama panik içinde. Niye? Başkasının. Zoraki almış. Hile ile almış, tokatla almış. Silahla almış veya tapuda üçkâğıtçılıkla almış. İçinde bir korku, panik var. Niye? Ha bugün gelir ha yarın gelip burayı benim elimde alacak diye. Vallahi İsrail var ya bunca gücüne rağmen, Türkiye’ye silah satabilecek gücü olmasına rağmen, dünyanın birçok ülkesine silah satabilecek gücü olduğu halde, Türkiye’nin bütün savaş uçaklarını tamir edebilecek bir güce, yenileyebilecek güce sahip olduğu halde uyuyamıyor. Niye? 3-4 milyon Filistinliyi oradan kovdu. Şuan israilin topraklarında yaşayan Filistinliler, Ürdün’de kamplarda yaşıyor. Ama bir gün dönecek, herkes, bütün Filistinli kardeşlerimiz bir gün buraya döneceklerini bildikleri için. Yoksa sadece mesele Mescid-i Aksa Meselesi değildir. Biz sadece Mescid-i Aksa’yı güvenmeyelim. Mescid-i Aksa bizim için kutsaldır diye onun için orayı senden alacağız. Hayır, o ayrı bir mesele. Ondan daha güçlü bir delilimiz var, ey yahudi, ey israil yaşadığın topraklar sana ait değildir. Hırsızlıkla, canavarlıkla, eşkıyalıkla, İngiltere’yle, Amerika’yla el koymuşsun buralara. Kesinlikle oranın sahipleri gelecekler buraya, ona göre.

İsrailli birisi ev yaptırıyor kendisine ve çalıştırdığı usta da Filistinliymiş. Adam öyle güzel yapıyormuş ki, öyle mükemmel yapıyormuş ki harcını, taşını… İsrailli patron şaşırıyor buna. ‘Sen gerçekten çok güzel bir ustaymışsın nasıl güzel yapıyorsun, senin gibi bir usta göremedim. Nasıl yapıyorsun böyle tebrik ederim’ demiş. Filistinli ise, “Bura benim, bir gün gelip alacağım, bunu zaten kendime yapıyorum. Bura senin değildir ki; şuan sende yevmiye alıyor olabilirim ama bu ev benim. Bu evi kendime yapıyorum’ diye cevap vermiş. Gerçekten öyle. Muhterem kardeşlerim, Lübnan’da Ürdün’de, Suudi’de, milyonlarca Filistinli sürgün halinde yaşıyor ve ‘o kampları bizim yurdumuz olarak görmüyoruz’ diyorlar. ‘Biz bir gün bu kamplardan kendi vatanımıza gideceğiz’ diyorlar. Ve İsrail de bunu bildiği için rahat uyuyamıyor. Panikte uyuyor. Aynen bir hırsız nasıl uyuyor ise, aranmakta olan herkes tarafından, polis tarafından, insanlar tarafından aranıyor ve nasıl uyuyorsa İsrail de öyle uyuyor. En ufak bir patırtıda, bir silah sesinde inanın ki verem verem oluyorlar. Eğer direniş, intifada biraz güçlense hemen göçüyorlar. Hemen Amerika’ya kaçmalar başlıyor. Senin vatanınsa savun, ne diye gidiyorsun.”

Solhanlıların yoğun katılım gösterdikleri program yapılan duayla sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN