• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

MEM VE MÜFTÜLÜK PROTOKOL İMZALADI

1 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1206 defa okundu.
MEM VE MÜFTÜLÜK PROTOKOL İMZALADI

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında Hafızlık ve Akademik Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde Hafız öğrenci yetiştirilmesine dair işbirliği protokolünü imzalandı.

Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Müftüsü Muammer Genç ve okul müdürü Mehmet Emen katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğünün iş birliği çerçevesinde imzalanan 4 yıllık protokol ile öğrencilerin akademik başarının yanında hafız yetiştirme alanında düzenlenecek çalışmaları belirlemek, hafızlık eğitiminin okul ile birlikte gerçekleştirerek öğrencinin örgün eğitimin dışına çıkmadan veya dondurulması halinde okulun akademik takibi altında hafızlığının tamamlanmasını sağlamak, Din eğitimi konusunda Ülkemizin hafız ihtiyacının karşılanmasına katkı sunmak, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerin dört yıllık eğitimleri süresince hafızlık eğitimi de almaları ve bu kapsamda yetiştirilen öğrencilerin ortaokulu bitirdiklerinde okuldan hafız olarak mezun olmalarını sağlamak, velilerin öğrencilerini başka bir kuruma ihtiyaç duymadan kaliteli hafızlık eğitimi, dil eğitimi ve akademik eğitim alma ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir.

GENÇ, İŞBİRLİĞİ İLE GÜZEL NETİCELER ELDE EDİLECEK

Protokolün imzalanmasının ardından açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Genç, İl Müftülüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile yetişen nesiller ve gençlik bakımından çok güzel neticeler elde edileceğini vurguladı.

Müftü Genç; “Malum olduğu üzere, bizim ortak yönlerimiz var. Ortak yönlerimizden bir tanesi de okumak, yazmak, kitap, ders, öğretmen, öğrenci ve kurs, bizim ortak yanlarımızdır. Ben inanıyorum ki ilimizde bu iki kurum el ele verir ise yetişen nesiller ve gençlik bakımından çok güzel neticeler, geri dönüşümler olacaktır” ifadelerini kullandı.

Protokol maddelerini yerine getirmek için ellerinden gelenini yapacaklarını söyleyen Genç, “Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bizden talepleri ne ise azami derecede bunu yerine getireceğiz. Bizim de zaman zaman isteklerimiz olacaktır. Bugüne kadar da isteklerimize olumlu cevap verdiler ve bu durumda kendilerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ENGİN, İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

“İki kurum el ele verirse yetişen nesiller bakımından çok güzel neticeler olacaktır” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Engin ise şu ifadeleri kullandı: “Zaten bizim önceden de Müftülüğümüz ile birlikte yürüyen projelerimiz ve işbirliği protokollerimiz vardı. Bugün de Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Müftülüğü arasında Hafızlık ve Akademik Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde Hafız öğrenci yetiştirilmesine dair 4 yıl sürecek olan işbirliği protokolünü imzalamak maksadıyla bir aradayız. Amacımız, Müftülüğümüzün, din görevlerimizin derin bilgilerinden faydalanmak ve özellikle eğitim kurumlarımızdaki öğrencilerimizin din görevlileri tarafından da desteklenmesi sağlanmaktadır. Özellikle bizim okullarımız ile Hafızlık dersleriyle,  müftülüğümüzün öğretim görevlileri tarafından verilmesi için Sayın Müftümüz ile işbirliği yaptık. Karşılıklı eğitim, karşılıklı diyalog ve karşılıklı paylaşım için bugün buradayız. Bu işbirliği protokolünün İlimiz için hayırlara vesile olur inşallah” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN