• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

MECE, TERMİNALİ ZİYARET ETTİ

4 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
723 defa okundu.
MECE, TERMİNALİ ZİYARET ETTİ

Solhan Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Mece, Solhan Mini Terminali ziyaret etti. Solhan Bingöl taşımacılığını yapan Kooperatif başkan ve üyeleri ile bir araya gelen Mece, sıkıntıları dinledi.

Solhan Mini Terminali ziyaret eden Solhan Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Mece, SS 10 Nolu Solhan Bingöl Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Şemsettin Gülen ve kooperatif üyeleri ile bir araya geldi.

SS 10 Nolu Solhan Bingöl Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Şemsettin Gülen ve kooperatif üyeleri sorunları dile getirdiler.

Terminalin açılmasına rağmen ne esnafın iş yeri açtığını ne de taşımacılık alanında belirtilen uygulamaların yapıldığını belirten Gülen, “Terminalde pek esnaf yoktur. Köy minibüsleri yine eskisi gibi çarşıdan yolcu almaktadır. Muş’tan Elazığ’a taşımacılık yapan Vipler Solhan’da yolcu almaktadırlar. Şehir içi taşımacılık yapan araçlar terminale gelmiyor. Taksi Garajda hizmet vermiyor. Arakonak’ta hizmet veren kooperatif Bingöl yolcularını alıyor. Vatandaşlar, minibüslerimizin Bingöl’e giderken neden bazı yolcuları aldığımızı bazılarını da almadığımızı belirtiyorlar. Biz kooperatif olarak Bingöl’e giderken mahalleden yolcu almıyoruz ancak dönüşte hasta ve yaşlıları mahallelere bırakıyoruz. Terminal karşısında bulunan araziye hayvanlar bırakıldığı gibi çöpler de dökülmektedir. Trafik düzenlemesinde sorumlu ekipler çarşı merkezinde gereğini yapmıyorlar. Sorunlar var ve bunların çözüme kavuşmasını istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

Sorunları dinleyen Başkan Yardımcısı Mece, Terminal etrafında çevre düzenlenmesi yapılacağını ve terminal yolunda meydana gelen bozuklukların giderilmesi ile ilgili çalışmaların yapılacağını belirtirken “Terminalin işlevi ve yolcu ile trafik ile ilgili durumları da Belediye Başkanımız ile görüşüp gerekli çalışmaları yapacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN