• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

‘MAZLUMLARIN YANINDA OLDUK’

20 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
900 defa okundu.
‘MAZLUMLARIN YANINDA OLDUK’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti olarak çok şükür son 14 yılda sahip olduğumuz güçle, kuvvetle yoksulların yanında olduk, mazlumların yanında olduk. İçerde ve dışarıda doğru bir tavır sergilemeye çalıştık” dedi.

Solhan Belediyesi Hayalim Düğün Sarayı’nda iftar programı düzenledi. Düzenlenen iftar programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Valisi Yavus Selim Köşger, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ak Parti İl ve İlçe teşkilat başkanları ile kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, kanaat önderleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar programında davetlilere hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Mübarek Ramazan ayının İslam Aleminin birliğine, beraberliğine, kardeşliğin tesisine vesile olmasını yüce rabbimizden temenni ediyorum. Yine bu mübarek Ramazan ayının ümmetin mağfiretine vesile olmasını niyaz ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

YÜKSEK OKULUMUZ BU YIL AÇILACAK

İftar programında konuşan Kalkınma Bakanı Yardımcısı Av. Yusuf Coşkun, Ak Parti Hükümetleri döneminde ülkenin her yerine olduğu gibi Solhan’a da ciddi yatırımların yapıldığını belirtirken bu yatırımlara vesile olan başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Başbakanlar, Ak Parti Hükümetleri, Milletvekilleri ve yöneticilere bir kez daha teşekkür ettiğini söyledi.

Ülke genelinde güzle şeylerin olduğunu ve özellikle Solhan’da eğitimde çok önemli hizmetler olduğunu belirten Coşkun, Bugün Solhanımızda hepinizin malumu olduğu üzere altı tane lisemiz var ve bu yıl bakanlıktan onayını aldığımız önümüzdeki Eylül ayında hizmete açılacak olan Sağlık Meslek Lisemizle hakikaten Solhan’da lise derecesinde çok önemli bir aşama kaydettik.  Tabi gençlerimiz bunun karşılığını boş bırakmıyor. Solhanlı gençler bütün sınav sonuçlarında önemli başarılar elde ettiler. Bu sadece eğitimde değil, Sporda da gösterdiler. Bölge birincilikleri ve Türkiye şampiyonluklarını ben biliyorum. Solhan’ın özlemi olan Sağlık Meslek Yüksekokulu binamız bitti. Rektörümüz burada kendisine teşekkür ediyorum. Biraz önce binamızı gezdik. Binamız tamamen bitti inşallah. Bayramdan sonra döşemesini yapacağız ve bu yıl Eylül ayında Solhan Meslek Yüksek Okulu hizmete geçmiş olacak, hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

“HİZMETLER SAYMAKLA BİTMİYOR”

Hizmetlerin çok olduğunu ve saymakla bitmediğini ifade eden Coşkun, “İçme suyu programımız önümüzdeki sene sonuna doğru tamamen halledilmiş olacak. Gurup köy yollarımız ile ilgili sorunlarla da yakinen ilgileniyoruz. İlçemizde çalışan baraj şantiyesinden dolayı zarar gören yolların yapılması için firma yetkilileri ile irtibata geçtik inşallah yollar yeniden yapılacak. Hazarşah ve Mutluca yolu için Bingöl’den gelen Misafirlerimiz Bingöl’ün güzide yerlerinden yüzen adaya giderken o yolu eksik ve bakımsız olduğunu söylüyorlardı. Allah’ın izniyle şükürler olsun ki orayı sıcak asfalt yaptık. Bu yıl Mutluca Köyü’ne kadar olan yolu  genişletme çalışmaları yapacağız. Bingöl’ün evladı değerli Cevdet Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Bingöl- Solhan yolu BKS yapılması için ihale yapıldı. İnşallah en kısa sürede şantiye kurulup yolumuz sıcak asfalt yapılacak. Bugüne kadar kendisine giden tüm projeleri kendi projesiymiş gibi sahiplenip ilçemize hizmet getirmesi için gayret sarf eden Sayın Bakanımıza, Milletvekilimize, Valimize, Kaymakamımıza, Meclis Üyelerimize, İl/İlçe Belediye Başkanları ile Teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

İftra programında selamlama konuşması yapan Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, “Benim solhanlılara en büyük vaadim Sayın bakanımızın desteğiyle Yusuf Bey’in bakan yardımcısı olmasıdır.  Allah’a şükür bu vaadimizi yerine getirdik ve şimdi de bunun rahatlığını yarışıyoruz. Çünkü Yusuf bey, Solhan’a olan  yatırımlar bir bir anlattı. Ben bu hizmetlerin mimarı olan sayın bakanımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Değerli Solhanlı kardeşlerim, bu mübarek ayda Cenabı Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Solhanlıların birliğini ve beraberliğini bozmasın.” İfadelerini kullandı.

 ‘MAZLUMLARIN YANINDA OLDUK’

İftar programında kısa bir konuşma yapan Yılmaz, AK Parti hükümetleri döneminde Solhan ilçesinde yapılan yatırımları anlattı.

Solhan’a hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Yılmaz, “Solhan’a ne yapsak azdır. Solhan her şeyin en iyisine, en fazlasına layıktır” dedi.

İslam dünyasının içerisinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için dua ettiklerini belirten Yılmaz, “İslam dünyasında huzurun, kardeşliğin, birliğin hâkim olmasını niyaz ediyorum.  Türkiye Cumhuriyeti olarak çok şükür son 14 yılda sahip olduğumuz Güçle, kuvvetle, yoksulların yanında olduk. Mazlumların yanında olduk. İçeride ve dışarıda doğru bir tavır sergilemeye çalıştık. Birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım” diye konuştu.

Konuşmasında terörle mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürüleceğini vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi: “Hükümet olarak kararlı bir şekilde terörle mücadele edeceğiz. İnşallah bu belaları def ederek, demokrasimizi daha yükseğe çıkaracağız.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN