• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

MANTI VE BARAKAZİ’DEN GAZETECİLERE ZİYARET

11 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
624 defa okundu.
MANTI VE BARAKAZİ’DEN GAZETECİLERE ZİYARET

Bingöl Valisi Ali Mantı ve Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bingöl Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ettiler.

Cemiyet Başkanı Yunus Budak, yönetim ve üyeler tarafından karşılanan Vali Mantı ile Başkan Barakazi, kentin geleceğine yönelik gazetecilerle istişarede bulundular.

Bingöl basınının uyumlu ve kaliteli haberlere imza attığını belirten Vali Mantı, “Öncelikle bu çalışmalarınızda dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Görüyorum ki hepimizin amacı Bingöl’ün bir adım ileri gitmesi ve daha güzelliklerin yaşanmasıdır. Bu konuda basınımız Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Bingöl’de de çok önemli bir vazifeyi icra ediyor” dedi.

Gazetecilerin kamu kurumları ve toplum arasında köprü görevi gördüğünü belirten Ali Mantı, “Bazen insanların çok uzun sürede ulaşamadığı bilgileri çok kısa sürede topluma yayıyorsunuz. Toplumu bilgilendirme, toplumun önünü açma, topluma yön verme kurum ve kuruluşlarla toplumun arasında köprü vazifesi görme açısından güzel bir görev icra ediyorsunuz. Sizlere teşekkür ediyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

“BİNGÖL BASINININ HAKİKATTEN CESUR VE KARARLI OLDUĞUNU GÖRÜYORUM”

Gazeteciliğin, ulusal ve evrensel düzeyde zorlukları olan bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Barakazi ise, “Bunların yanı sıra yerelde gazeteci olmak daha zor çünkü toplumsal ilişkiler söz konusu oluyor. Özgür düşüncelerini ifade etme noktasında Bingöl basınının hakikatten cesur ve kararlı olduğunu görüyorum.  Kamu kurumlarının hizmetlerini duyurma noktasında önemli görevler de üstleniyorlar. Bu anlamda tüm gazeteci arkadaşlara teşekkür ediyorum. İlimizin gelişmesi ve kalkınması hususunda hep birlikte çalışacağız. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Cemiyet Başkanı Budak ise, “Bingöl basını şehrin çıkarlarını önceleyen ve bu anlamda bu eğilime sahip bu haysiyeti taşıyan insanlardan oluşur. İlin geleceği adına, iyi olabilecek ne varsa ona yoğunlaşan ve bunun için çabalayan eğilime sahibiz. 53 üye arkadaşımızla STK vazifesi görerek ilimize hizmet ediyoruz. Bu anlamlı günde bizleri ziyaret ettiğiniz için tüm gazeteci arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yardımcıları Cevat Gün ve Tunahan Çil’in de katıldığı ziyaret, kentin geleceğine dair projelerin tartışılmasıyla sona erdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN