• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

Mahalle Yolları Yapılıyor

9 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1458 defa okundu.
Mahalle Yolları Yapılıyor

Solhan Belediyesi tarafından yol yapım çalışmaları kapsamında Halime Pınar Mahallesi 217 sokakta duvar yapıldı. Aynı sokakta iki duvarın olduğu noktada yol genişliğinin farklı olması tepkiye neden oldu.

 Solhan Belediyesi tarafından Halime Pınar Mahallesi 217 sokakta yol yapımı çalışmaları kapsamında duvar yapıldı. Yeni yapılan duvar ile önceden olan duvarın bulunduğu noktalarda yol genişliği oranının farklı olması dikkatlerden kaçmadı.

Yol çalışmalarını yerinde inceleyen Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, yol yapımı kapsamında önce yol kenarlarında duvar yaptıklarını ifade edip söz konusu bölgede önceki yıllarda yapılan duvarın yıkılmasında sorun olmadığını belirtirken yol boyu meyve ağaçlarının olduğundan duvarın yıkılmadığını aktardı.

Belediyenin yol çalışmalarına başladığını ve bu tür uygulamaları yapmaması gerektiğini belirten vatandaşlar, bir yerde taviz verilmesi durumunda başka yollarda da bunun önüne geçilemeyeceğini aktardılar.

Geçmiş dönemlerde de bu tür uygulamalara şahit olduklarını söyleyen vatandaşlar, bu sistemin artık değişmesi gerektiğini ve işi yürütenlerin buna dikkat edip liyakatli bir şekilde çalışmaları yürütmesi gerektiklerini belirtiler.

”YOLlar Oy Oy Oy…” 

Geçmiş dönemlerde yapılan çalışmaların yanlışlığına dikkat çekmek için Solhan Haber Gazetesi’nde müstear isim ile yazı yazan Ömer Ahmet Toprak ”YOLlar Oy Oy Oy…”  başlıklı yazısında şunları aktarmıştı:

“Solhan’ımızın şehriçi YOLlarıyla ilgili de iki cümle söylemeden geçemeyeceğim.

Bütün belediye başkan adaylarımızın imar ve iskânla, YOLlarla ilgili broşürlerinde taahhütleri olduğunu gördüm de Solhan’daki şehir içindeki YOLlarının Faruk Nafiz’in Han Duvarları’ndaki şu mısralarla ne güzel tarif edildiği geldi aklıma:

Bu ıslıkla uzayan, dönen kıvrılan YOLlar,

Uykuya varmış gibi görünen yılan YOLlar.

Evet, gerçekten yılan gibi dönen, kıvrılan yıllar. Ama adamına göre dönen veya dönmeyen YOLlar.

Bu arada Solhan’ın şehir içi YOLlarıyla ilgili bir tespitim var. Lütfen yürüdüğünüz sokaklarda dikkat edin. Bu tespitimin büyük ölçüde doğru olduğunu göreceksiniz. Şöyle ki, Solhan’da YOLların genişliği, YOLun geçtiği sokaktaki ev sahiplerinin ensesinin kalınlığı ile ters orantılıdır. Yani eğer hemşehrimizin ensesi kalınsa onun evine, bahçesine, kilerine, kömürlüğüne, balkonuna dokunmayıp usulca kıvrılan, daralan ve incelen YOLları göreceksiniz.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN