• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

MAHALLE VE KÖY YOLLARINDA KAR MESAİSİ

21 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
240 defa okundu.
MAHALLE VE KÖY YOLLARINDA KAR MESAİSİ

Son günlerde etkili olan kar yağışında ilçe merkezinde kapanan yollar Belediye ekiplerince, Köy yolları ise Özel İdare ekiplerince temizleniyor. Karayolları Gece mesaisi ile de yolların trafiğe açık olması için çalışmalarını sürdürdü.

Pazar günü hafif başlayarak Pazartesi günü etkisini sürdüren ve gece saatlerinde ise Bingöl-Elazığ, Bingöl-Erzurum ve Bingöl-Muş illeri arasında kısa süreli de olsa ulaşımın kapandığı Bingöl Valiliği tarafından belirtilmişti. Kara yolları ekiplerinin çalışmaları sonucunda yollar trafiğe açılırken Salı günü de yol temizlenme çalışmaları ile trafik akışının normale dönmesi için gayretler sarf edildi. Yolların buzlu olmasından dolayı sürücülerin buzlanmaya karşı önlemlerin de alınması için tuzlanma çalışmaları olmasını istedi.

BELEDİYE’DE KAR MESAİSİ

Kar yağışının etkili olması ile Solhan Belediyesi de cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışmalarına başladı. Solhan Belediyesi ekipleri tarafından cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışmaları yürütüldü. Araçların yollarda olmasından dolayı çalışmalar aksasa da akşam saatlerinde araç trafiğinin olmadığı zamanlarda çalışmalara yoğunlaşarak cadde ve sokakların kardan temizlenmesi için çalışmalar yürütülüyor.

KÖY YOLLARINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Kar yağışının etkili olması ile ilçeye bağlı 27 köy yolları da trafiğe kapandı. Özellikle yüksek kesimlerde kar kalınlığının daha fazla olması çalışmaları zorlaştırsa da Çarşamba günü 17 Köy yolunun ulaşıma açıldığı öğrenildi.

Özel İdare ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucun 17 köy yolunun ulaşıma açıldığı belirtilirken Tarhan Köyü ile Asmakaya Köyü yolunda çalışmaların devam ettiği ve gün içinde Yenidal Köyü ile Gelintepe Köylerinde de çalışmaların başlayacağı aktarıldı.

Kapalı olan köy yollarında 2 greyder ve kepçenin çalıştığı öğrenilirken; Göksu Köyü, Kale Köyü, Aslanbeyli Köyü, İnandık Köyü, Doğuyeli Köyü ve Gençtavus Köyü için ise çalışmalar yürütülen yolların tamamlanmasından sonra araçların gireceği ve yolların ulaşıma açılması için gayretli çalışmaların yürütüldüğü aktarıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN