• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

‘MAÇTA, KURAL HATASI VAR’

22 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
713 defa okundu.
‘MAÇTA, KURAL HATASI VAR’

Solhan Gençlerbirliği Spor Kulübü ile Genç Murat Spor Kulübü arasında oynanan karşılaşmada hakem kararlarının Genç Murat lehine olduğunu iddia eden Solhan Gençlerbirliği Spor Kulübü yöneticileri, hakemin kural hatası yaptığını iddia ederek bunun görüntülerle sabit olduğunu belirttiler.

Genç Murat Spor Kulübü ile Genç ilçesinde oynanan karşılaşmanın sıkıntılı geçtiğini belirten Solhan Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Bilal Ataş, yaşananları anlatıp karşılaşmada kural hatası olduğunu iddia ederek maçın iptalini talep ettiklerini belirtti.

18 Şubat 2018 Pazar günü oynanan karşılaşma raporunun 21 Şubat 2018 Çarşamba günü açıklandığını belirten Ataş, rapora yansıyanlar ile görüntülere bakıldığında kurul hatasının olduğunu belirtti.

Karşılaşmanın ilk yarısında yanlış kararı ile rakip takıma penaltı kazandıran hakemin yanlış kararlarının bu pozisyon sonrasında artarak devam ettiğini belirten Ataş, “Hakem raporunda karşılaşmanın 42. Dakikasında 12 sırt numaralı oyuncumuza sarı kart verildiği belirtilmiştir. 1-0 rakip üstünlüğü ile tamamlanan ilk yarının akabinde ikinci yarıda hakem kontrolü tamamen kaybetti. Karşılaşmanın ikinci yarısında bulduğumuz beraberlik golünden sonra rakip takım ikinci golünü atarak 2-1 üstünlük sağladı. Rakip oyuncusu bizim oyuncuya saldırarak küfür etmesine karşın bizim oyuncumuza ve rakip oyuncuya kırmızı kart gösterildi. Daha sonra yaşanan sıkıntılarda ise hiçbir oyuncuya kart gösterilmedi. Kart sonrası bizim oyuncu sahayı terk ederken rakip oyuncu dışarı çıkıp üstünü değiştirdikten sonra tekrar yedek kulübesine gelip oturdu ancak hakem bunu da görmezden geldi. Devam eden karşılaşmada ikinci golü atarak 2-2 eşitliği sağladık. Daha sonra baskıyı arttırarak elde ettiğimiz pozisyonlardan birinde rakip oyuncu eliyle topu engellerken hakem bunu görmezden gelip oyunu devam ettirirken başka bir pozisyonda ise gole giden oyuncumuz ceza alanı içinde rakibin son oyuncusu tarafından engellenip düşürülüyor ancak karşılaşmanın hakemi bunu da görmezden gelerek oyunu devam ettiriyor. 2-1 geride olduğumuz anlarda 12 numaralı oyuncumuz, yaptığı faul neticesinde aldığı ikinci sarı kart elimizdeki video görüntülerinde mevcuttur. Ancak ikinci sarı kart alan bu oyuncumuza kırmızı kart göstermeyen karşılaşmanın hakemi 2-2 eşit skordan sonra oyuncu değişikliği ile dışarı aldığımız oyuncumuza karşılaşmanın uzatma dakikalarında rakip takımın 3’üncü golünden sonra yedek kulübesinde yine sarı kart gösteren karşılaşma hakeminin kayıtlarında üçüncü sarı kart da yer almadığı gibi bu da video kayıtlarımız ile ispatlıdır. Karşılaşmada 3 sarı kart gören oyuncumuza kırmızı kart göstermeyen hakem, bu kartların sadece birini raporuna yazmıştır. Ancak video görüntülerinde ikinci yarıda hakem raporuna yansımayan iki sarı kart görüntüleri de bizde mevcuttur.  Bol kartlı ve hakaretler ile geçen bu karşılaşma sonunda rakip oyuncular soyunma odası önünde oyuncularımıza saldırıp darp ettiler. Ancak, oyun içinde ve oyun sonrasında küfür ve hakaretlere rağmen hiç biri rapora yansımamıştır. Yapılan kural hatasını görüntüler ile destekleyip Merkez Hakem Kuruluna iletilmek üzere Bingöl İl Hakem Kurulu’na itirazı yapıp kural hatasından dolayı karşılaşmanın iptalini talep ettik.” İfadelerini.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN