• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

‘MAAŞ İŞVERENDEN, PRİM DEVLETTEN’

17 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
625 defa okundu.
‘MAAŞ İŞVERENDEN, PRİM DEVLETTEN’

Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaret eden Süngü, 2017 yılı içinde 2 milyon işsize istihdam sağlamak amacıyla yaptıkları çalışma kapsamında, işverenlerin 2016 yılı Aralık ayında çalıştırdıkları işçiler ile birlikte yeni işçi çalıştırmaları durumunda SGK primi ve vergilerinin devlet tarafından karşılandığını ancak tek şartın olduğunu söyledi.

Bingöl’de bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kayıt Dışı İstihdam ile Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü, Solhan’da gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaret etti.

Referandum çalışmaları kapsamında Bingöl Merkez, Genç ve Solhan ilçelerinde halk ile buluşan Süngü, Anayasa değişikliğini içeren maddeler hakkında vatandaşları bilgilendirirken referandumun Türkiye açısından önemini anlattı.

Solhan ilçesinde halk ile bir araya gelen Süngü, Solhan ilçesinin AK Parti döneminde rekor oyla Türkiye birincisi çıktığını hatırlatarak, bu dönemde birinci çıkacağına inandığını söyledi.

‘TARİHİN EN BÜYÜK TEŞVİKİ’

Solhanın Sesi Gazetesi’ni de ziyaret eden Süngü, burada istihdam ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

İşverenlerin 2016 yılı Aralık ayında çalıştırdıkları personellere ek olarak 2017 yılı sonuna kadar istihdam edecekleri tüm çalışanlara yönelik desteğin olduğunu belirten Süngü, şu ifadeleri kullandı:

“2016 yılı Aralık ayında çalıştırılan personele ek olarak 2017 yılı sonuna kadar çalıştırılacak tüm personellere istihdam sağlandığı için maaşı işveren verecek SGK prim ve vergileri ise devlet verecektir. 2017 yılı sonuna kadar geçerli olacak bu uygulama için tek şart, istihdam edilecek kişilerin son 3 ayda SGK girişlerinin olmaması yani çalışmamış olmalarıdır. Bununla 2017 yılında 2 milyon kişiye istihdam sağlamak ve işsizliği asgari düzeye düşürmektir. Tarihin en büyük teşvikidir. Ülke genelini kapsayan bir uygulamadır.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN