• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

LİSELER ARASI FUTBOL TURNUVASI YAPILDI

30 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2103 defa okundu.
LİSELER ARASI FUTBOL TURNUVASI YAPILDI

Bingöl’de okul sporları kapsamında düzenlenen liseler arası futbol il birinciliği turnuvasının final maçı yapıldı. Çarşamba günü yapılan final maçı Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında oynandı.

 2015-2016 yılı okul sporları kapsamında Milli eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen futbol müsabakaları, Gençlik Hizmetleri’ne ait sentetik sahada yapıldı. 6 takımın mücadele ettiği turnuvaya Solhan’da sadece Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı.

20 Kasım 2015 günü Bingöl’de başlayan turnuvanın final maçı 25 Kasım 2015 Çarşamba günü oynandı. Turnuvada bir maçı bay geçen Solhan’ın temsilcisi Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bingöl Merkez İmam Hatip Lisesi ile karşılaştığı ilk mücadele 2-2 tamamlandı. İkinci maçını Özel Birey Temel Lisesi ile oynayan Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu karşılaşmayı 2-0 kazandı. Üçüncü karşılaşma ise Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yedisi Çok Programlı Lise arasında oynandı. Bu maçı 3-0 kazanan Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi finale yükseldi. Final müsabakasında Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşılaştı.  

25 Kasım 2015 Çarşamba günü Bingöl 1 Nolu Sentetik Sahada oynanan final karşılaşmasını Bingöl Mesleki ve Teknik Lisesi kazanarak il birincisi oldu.

Turnuvada ilk üç dereceyi elde eden takımlara kupa verildi.

Öğrencilerinin mücadelede gösterdikleri başarıdan dolayı okul idaresi ve öğretmenleri adına kendilerini kutladıklarını belirten Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Bilal Ataş, bundan sonraki etkinliklerde sporcu öğrencilere başarı dileğinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN