• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI YAPILDI

29 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
930 defa okundu.
LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI YAPILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından son 5 yıldır her sene gerçekleştirilen ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ etkinliği 4. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından son 5 yıldır her sene gerçekleştirilen ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ etkinliği 4. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı Koordinasyonunda 2014 yılından beri “Lider Çocuk Tarım Kampı” adı altında yapılmakta olan, İlköğretim 4. Sınıf öğrencilerine yönelik hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla ”Sıfır Atık Projesi” kapsamında kamp etkinliği gerçekleştirilmiştir” denildi.

“26 ÖĞRENCİ KATILDI”

24-26 Nisan 2019 tarihleri arasında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Merkez İlçesi Atatürk İlkokulu 4. Sınıf Öğrencilerinden 26 öğrencinin katılımıyla Lider Çocuk Tarım Kampı Programımız gerçekleştirildi. Söz konusu program kapsamında birinci gün Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürü burhan Bahadır tarafından kamp hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesinden sonra “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili teknik personellerce sunum yapıldı. Sonrasında Bingöl Belediyesine ait Atık Su Arıtma Tesisi gezilerek tesis hakkında kısa bilgiler verildi, ardından Bingöl İli Et ve Süt Kurumu Kan Arıtma Tesisi gezilerek faaliyetleri hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

Kamp’ın ikinci günü Orman İşletme Müdürlüğünden alınan fidanların öğrencilere dağıtılıp dikimi sağlandı. Ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ziyaret edilerek “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili çalışmaları yerinde incelenerek öğrenciler bilgilendirildi. Bingöl İli Merkez İlçesinde bulunan park ve bahçelerden atıkları toplanarak geri dönüşüme gönderilebilecek atıklar Belediye ekiplerine teslim edildi.

Kampın üçüncü günü proje kapsamında Bingöl’de bulunan lokanta, kafe vb. yerlerden mavi kapak toplayıp, gönderilebilecek yerler öğrenildi. Ardından Bingöl Belediyesi bünyesinde faaliyet veren geçici hayvan barınağına ziyarette bulunulup, hayvanlar için temin edilen yemek artıklarıyla hayvanlar beslendi. Son olarak oyun eğlence merkezinde çocukların devam eden program sonrasında yine Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verilmesiyle son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN