• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

‘KUTLU DOĞUM’ PROGRAMLARI STARTI EŞMETAŞ’TA VERİLDİ

4 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
993 defa okundu.
‘KUTLU DOĞUM’ PROGRAMLARI STARTI EŞMETAŞ’TA VERİLDİ

Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Solhan Çağrı-Der tarafından gelenekselleşen Kutlu Doğum etkinlikleri bu yılda devam ediyor. Bu yıl ilk Kutlu Doğum etkinliği Solhan’ın Eşmetaş köyünde düzenledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi derneklerden  Solhan Çağrı-Der, Solhan’a Eşmetaş /wesmerg köyünde düzenlediği Kutlu Doğum etkinliği ile bu yılki Kutlu Doğum programlarının stardını verdi.

Eşmetaş Köyü’nde düzenlenen program öncesi Köy halkı tarafından programa katılanlara yemek verildi. Köylerinde Kutlu Doğum programının yapılmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Eşmetaş Köyü Muhtarı Asif Özdağ, köy halkı adına programı icra eden Peygamber Sevdalıları Platformuna ve programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve Mevlid-i Şerif okumasıyla devam eden program, Solhan Çağrı-Der ilahi grubu tarafından ilahiler seslendirildi.

Programda konuşan Molla Sahap Korkutata, Hz. Muhammed’in (a.s) hayatından kesitler aktararak, Müslümanların O’na layık bir ümmet olabilmesi için miras olarak bıraktığı sünnetini en iyi şekilde kavrayıp yaşamaları gerektiğine vurgu yaptı.

“EVİMİZDE O OLSUN”

“Bizler ne kadar Hz. Muhammed’i tanırsak, ufkumuz açılır ve kapalı olan meselelere vakıf oluruz.” Diyerek konuşmasını sürdüren Korkutata, şu ifadeleri kullandı: “Allah’a ve Resulullah’a yakın olan kimsenin bir endişesi ve sıkıntısı olmaz. Resulüllah’ın yaptığını yapanlar, pişman olmaz. Yaşadığı hayattan tat alır ve hakikatleri bulur. Eğer sizler dininiz için himmet ederseniz ve dünyalıktan üstün tutarsanız, Allah ve Resulü sizden razı olur. Günümüzde O’na ve O’nun davasına sahip çıkanların sayısı her gün çoğalıyor. Hz. Muhammed’in daha iyi tanınması için Peygamber Sevdalıları siyer sınavı tertipliyor. Bu sınava her gün katılım gittikçe artıyor. Her kim Peygamberin davası için çalışıyorsa Allah onlardan razı olsun. Çocuklarımıza O’nun hayatını anlatan kitapları okutalım. Çünkü çocukların zihinleri temizdir, çabuk ve iyi bir şekilde öğreniyorlar. Bu konuda hepimize görevler düşüyor. Evimizde O olsun. Eğer evlatlarımızı O’nunla yetiştirir ve büyütürsek, gelecekte yapılan her iyi amellerinden dolayı istifade ederiz.” İfadelerini kullandı.

“ALLAH’IN DİNİNE SAHİP ÇIKALIM”

Allah’ın dine oturarak, hizmet edemeyeceğimizi söyleyen Korkutata, “Allah’ın dininin hâkimiyeti için gayret edelim. Hz Muhammed’in hasretiyle hareket edelim. Onun davasına sahip çıkacak nesiller yetiştirelim. Sahabeler O’na tabi oldular ve O’nun davasına sahip çıkarak canlarını ve mallarını feda ettiler. Allah’ın dini günümüze gelmesi anlatılarak ve yaşanarak geldi. Şimdi bizler de Allah’ın dinini yaşayarak, anlatarak sonraki nesillere taşımamız lazım. Allah’ın rızası ve Hz. Peygamberin şefaati ancak bu şekil kazanılır.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN