• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

KUŞLAR VE FİLLER

4 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1390 defa okundu.
KUŞLAR VE FİLLER

7 Şubat ihanet krizi…
Gezi kalkışması…
17-25 Aralık’ta uygulanmak istenilen senaryo…
6-8 Ekim olayları…
MİT TIR’ları kumpası…
Hendek siyaseti…

15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsü… İstiklal ve istikbalimize vurulmak istenen en sinsi ve sonuçları itibariyle en sarsıcı işgal ve istila girişimi…

16 Nisan halk oylaması sürecindeki tezgâhlar…

Zarrab tiyatrosu…

Yakın bir zamanda yaşadığımız bu olayların perde arkasını aralamak ve büyük resme odaklanmak, ülkemizin maruz kaldığı tehdidin ve tehlikenin büyüklüğünü anlamaya da anlatmaya da yeter.

Peki, darbe teşebbüsleri, ekonomik operasyonlar, terör saldırıları, kumpaslar, iç kargaşa, savaş çabaları ve çığırtkanlarının gayesi nelerdir?

Türkiye’nin siyasi ve sosyal yaşamına istedikleri gibi yön vermek, gelişip değişimini engellemek, gönül coğrafyasıyla bağlantılarını kesmek ve her daim dışa bağlı ve bağımlı halde kalmasını istemektedirler.

Bu kirli cenahta kimler yok ki…

Ulusalcılar, Kürtçüler, bir kısım milliyetçiler ile sayısal ve siyasal ağırlığı olmayan çeşitli partiler… Birtakım provokatör medya, hem yurt içinden hem de yurt dışından… Eskimiş ve erimiş kimi siyasetçiler… Türkiye’nin kaybetmesiyle kazanacak sermaye patronları… İnsan hakları, demokrasi, barış ve özgürlük gibi kavramlarla döktükleri kanı ve gerçekleştirdikleri katliamı gizlemeye çalışan sabıkalı Batı…

Ülkemizi yalnızlaştırmak, yıpratmak ve yok etmek isteyenler; PKK, PYD, DHKP-C, FETÖ ve İŞİD üzerinden strateji geliştiren ‘’sömürgeci Batı’’ ve ‘’müttefiklerimizden’’ başkası değildir. Sömürgecilerin ve Siyonistlerin tetiklediği bu süreç, hem soğuk hem sıcak hem psikolojik hem de asimetrik savaşı bünyesinde barındırmaktadır.

Hasımlar dahi geleneğimiz ve geleceğimiz söz konusu olduğunda hısım haline gelmekteler.

PKK ile FETÖ’nün veya PYD ile İŞİD’in ülkemize karşı ortak hareket etmesi başka nasıl açıklanabilir?

Son günlerde Rıza Zarrab’ın sanıkken terfi ederek tanık olduğu davanın amacı, hukuki ve uluslar arası sözleşmeler kılıfıyla Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaktan başka bir şey değildir.

Nifak odağı, istihbarat otağı olan FETÖ’nün bu davadaki etkisi de aşikâr. Dava dosyasını hazırlayan Bharara’nın bu örgütle ilişkileri defalarca ayyuka çıkmadı mı? Sözde delilleri ulaştıranlar da otoriteye hizmetçi tipler değil mi?

Oturduğu koltuğu kasede borçlu olan Kılıçdaroğlu’nun, mantıksız ve mesnetsiz ifadelerinin haddi hesabı yok. Sarraf tiyatrosu ABD’de devam ederken bu zatın zaman ayarlı ve yalan odaklı girişimleri nasıl izah edilebilir?

CHP nerde ülkeye karşı ve karşıt olanlar varsa onlarla bir ve beraber. Nitekim bu parti, askeri ve bürokratik vesayet odaklarına sırtını dayayan, cumhurdan kopuk, başına buyruk ve vaatleri uyduruk bir zihin veya zihniyetin ürünü değil miydi?

Herkesin ve her kesimin hesap etmesi gereken bir hakikat var: Feraset, basiret ve cesaret sahibi bir milletiz. 15 Temmuz gecesi şahittir, bu duruma.

Evet, Türkiye’mize karşı koalisyon çok ve çeşitli… Zıtlar ve zıtlıklar bir arada… İlginç olan bu aslında… Aynı cephede ve cephanede iş başında… Solcusu, sağcısı, sağlamcısı aynı safta…

Müttefiklerimiz kuyumuzu kazmakta… İçeriyi karıştırmakta, dışarıya silah taşımakta… Millet ve Erdoğan savaşmakta, gerisi kaçışmakta ve kaçırmakta…

Muharebeler masada, meydanda ve medyada. Kuşlar yener filleri inancımızda ve karlı çıkar karınca… Eğer tuzakların en hayırlısını kuran Allah yanındaysa…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN