• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

KÜSİ, 2019’DA 40 FAALİYET GERÇEKLEŞTİRECEK

11 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1431 defa okundu.
KÜSİ, 2019’DA 40 FAALİYET GERÇEKLEŞTİRECEK

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) planlama ve geliştirme kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda KÜSİ’nin 2019’da 9 başlıkta 40 faaliyetin gerçekleştirileceği belirtildi.

Bingöl’ün kalkınması için büyük emek harcayan KÜSİ çalışma grubu, valilik makamından 2018 yılı Ocak ayında alınan onay ile oluşturuldu. Üniversite-Sanayi işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik ilde çalışmalarda bulunmayı hedefleyen KÜSİ çalışma grubu, Bingöl Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü koordinasyonunda oluşturulan çalışma grubu 2018 yılı değerlendirme toplantısı düzenledi.

Toplantı, Vali Yardımcısı Ali İhsan Başak’ın başkanlığında Bingöl Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantıya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M.Mesut İlhan ve Mühendis İlyas Karaman yanı sıra Bingöl Üniversitesini temsilen KÜSİ İl Temsilici Dr.Öğr. Üyesi Sinan Bayındır ve Dr.Öğr.Üyesi Üsame Demir, FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, Bingöl TSO Genel Sekreteri Abdullah Duran, KOSGEB İl Müdürü Naci Özdemir, OSB Müdürü Nurullah Çifçi , MÜSİAD Bingöl Temsilcisi Ali Akbana, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Sabri Gündoğdu, Bingöl Belediyesi temsilcisi Fatih Becerikli, Bingöl İŞGEM Müdürü Sedat Çiftçi ve sanayicilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Bingöl Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M.Mesut İlhan yaptığı sunu ile çalışma grubunun 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetlere değindi.

2018’DE NELER YAPILDI?

Toplantıda 2018’de şu faaliyetlerin gerçekleştirildiği belirtildi:

“İlimizde faaliyetlerini sürdüren 20 adet firmaya 37 akademisyen ile ziyaret gerçekleştirilerek kamu destekleri hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

Yıllık öğretim elemanı ziyareti kapsamında 21 öğretim elemanımızı makamlarında ziyaret edilerek KÜSİ faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yapılmış ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmuştur.

2017 yılında KÜSİ faaliyetleri kapsamında İlimizde Türk Patent ve Marka Kurumu yetkilileri tarafından Bingöl Üniversitesinde yapılan bilgilendirme toplantısı sonucunda Türk Patent ve Marka Kurumu’nun illerdeki irtibat noktaları niteliğindeki Bilgi ve Doküman Ofisi 2018 yılında Bingöl Üniversitesi bünyesinde kurularak faaliyetlerine başlamıştır.

İlimizde yatırım yapmayı planlayan 4 adet girişimcilerimizle istişare toplantıları gerçekleştirilerek faydalanabilecekleri destekler hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

KÜSİ Çalışma Grubu ve paydaşlar ile İlimizde TEKMER kurulmasına yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Fikri Mülkiyet Haklarının ve Coğrafi İşaretin öneminin vurgulanması ve bu bağlamda ilimizde mevcut durumun belirlenmesi ve iyileştirilmesi adına toplantılar ve faaliyetler gerçekleştirilmiştir.

2019’DA 40 FAALİYET GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Toplantıda 2019 yılı içerisinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Bingöl’de gerçekleştirilmesi için gönderile planların değerlendirilmesi yapıldı. 2019 yılında 9 başlık altında toplam 40 faaliyetin gerçekleştirileceği kararlaştırıldı.

Haber: Bingölonline

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN