• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

KURT, KURTLAR İMPARATORLUĞUNDA

17 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4824 defa okundu.
KURT, KURTLAR İMPARATORLUĞUNDA

Sürgündeki hayatının, yol haritası, kendisinin sınır hattının ötesine kadar sürükleyip orada çete lideriyle tanışan kurdu telaşlandırmıştı.

Kurdu telaşlandıran şey ise sınır hattının ötesinden gelen çete lideri Haydo ve adamlarının kendisine anlattıkları idi. Çete lideri Haydo, yıllar önce Meneşkut üzerinden geçip, Şerefdin yaylasında konaklamıştı. Bu konaklama esnasında kurt henüz gençlik yıllarını yaşıyordu. Kurd ve Haydo bu yüzden birbirlerini tanıyordu ve dostlukların biraz eskiye dayanıyordu.

Bu yüzden olacak ki Haydo, sınır ötesinden kendisini ve adamlarını buralara kadar gelmelerine neden olan olaylar zincirini Kurd’a anlatı vermişti. Olaylar zinciri karmaşık görünmekle birlikte, kısa bir denklem kurulacak olursa Haydo ile Kurtlar imparatorluğunun arası bozulmuş, anlaşmazlığın giderilmesinin yolu ise Kurtlara ait sırlı kolyenin Haydo ve adamları tarafından getirilme şartına bağlanmıştı. Haydo ve adamları da kolyeyi bulmak amacı ile sırlı vadiye doğru yola çıkmışlardı. Kurt Haydo’ya sırlı vadi hakkında bildiklerini anlattıktan sonra, Haydo’dan Kurtlar imparatorluğunun yerini öğrenmişti. Fakat Kurt Haydo’ya torbasına ve torbanın içindeki altınlardan hiç bahsetmemiş ve peşinde hiç tanımadığı esrarengiz biri olduğunu söylemiş. Mümkünse o esrarengiz kişiyi kendisinden uzaklaştırmalarını Haydo’dan rica etmişti. ( Bahsettiği ForVandetta idi.) Daha sonra Haydo ve adamları sırlı vadiye doğru yol alırken, Kurt çaktırmadan torbasındaki altınları alıp, önündeki nehri takip edip güneye doğru yoluna devam etmişti.

Kurt nehrin sonunda çocukluğunda, babası ile birlikte geldiği bu yerde nehrin iki yakasının birleştiği noktada, kendisini bir kapının önünde buluvermişti. Bu kapı, biliyordu ki Kurdu Kurtlar imparatorluğuna götürecekti. Zaten Kurd’un Solhan’ın Şerefedin yaylasından sürgün olup, aradaki konakta Hoca lakaplı Hasan hocanın konağından ayrıldıktan sonra, sürgündeki yolculuğunun son bulması için bu kapı son umuttu. Ya da Kurd’u bu Kurtlar imparatorluğunda yeni serüvenler bekliyor olabilirdi. Kurdun bildiği şey ise artık Kurtlar imparatorluğunun içinde olmasıydı.

Şahabettin Doğu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN