• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

KURSİYERLERİN ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ

9 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
480 defa okundu.
KURSİYERLERİN ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ

Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğü’nün açtığı yılsonu sergisinde, kursiyerlerin bir yıl içerisinde hazırladıkları eserler sergilendi. Bu yıl 42 alanda 130 kursun açıldığını belirten Tunç, kursiyerlerin yaptığı ‘germ’in ikram edildiğini aktarıp katkı sunanlara teşekkür etti.

Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, yıl boyunca kursiyerlerin yapmış olduğu el emeği göz nuru ürünleri sergiledi.

Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen serginin açılışına Kaymakam Mustafa Hamit Kıyıcı, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhtesim Tunç, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, kurs öğretmenleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle her yıl Haziran ayının ilk haftası ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ olarak kutlanmaktadır.

Haftanın amacının; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitimi Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitülerinin yapmış oldukları faaliyetleri toplum içerisinde görünür kılmak ve vatandaşların bu merkezlerde açılan kurslardan daha fazla yararlanmasını sağlamak olduğunu belirten Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhtesim Tunç, Bu kapsamda İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları eserlerin sergisini yaptıklarını belirtti.

Sergi hakkında bilgi veren Tunç; “Solhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak 2020-2021 Eğitim öğretim yılında Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığı gölgesinde tedbiri elden bırakmadan tüm imkanları zorlayarak vatandaşların talepleri doğrultusunda farklı alanlarda kurslar açtık. Bu yıl 42 alanda toplam 130 kurs açtık.  Bu kurslardan toplam 2010 vatandaşımız faydalandı. Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında Yıl Sonu Sergimizi Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Eğitim Öğretim Yılı boyunca farklı alanlarda eğitim gören kursiyerlerimizin yaptığı birbirinden güzel çalışmalar, misafirlerimizin beğenisine sunuldu. 130 kurstan; ilk yardım, pike dikimi, düz örme, zikzak makina nakışı, minyatür, Kuaförlük alanı hijyen eğitimi ve saç renklendirme gibi kursları da bu yıl ilkkez açtık. Salgın hastalığı gölgesinde vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda 7’den 77’ye ‘her zaman, her yerde, herkes için eğitim’ sloganıyla tam gün tam yıl çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Sergimizin açılmasında büyük emek verip gayretle başarı sağlayan usta öğreticilerimiz ile kursiyerlerimizi tebrik eder, katılım sağlayıp desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Mustafa Hamit Kıyıcı, Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali İhsan Yanılmaz ile kurum amirleri ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Katılımcıların beğenisine sunulan ürünler incelenirken Halk Oyunları kursu öğrencileri tarafından yöresel halk oyunları folkrol gösterisi yapılırken yine aşçılık kursu kursiyerleri tarafından hazırlanan germ (ayran aşı) ikramı yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN