• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

KURSİYERLERE BELGELERİ VERİLDİ

3 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
996 defa okundu.
KURSİYERLERE BELGELERİ VERİLDİ

Arakonak Belediye Başkanlığı ve KOSGEB Bingöl İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursuna katılan kursiyerlere belgeleri verildi. Kursiyerlere belge veren Başkan Döner, “Belgeyi hak kazanan arkadaşımızı tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonra bu belgeyi katlayıp bir tarafa atmazsınız. İnanıyorum ki bu belge; sizi en azından teşvik eder” dedi.

Arakonak Belediye Başkanlığı ve KOSGEB Bingöl İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursuna katılan kursiyerlere belgeleri verildi.

Arakonak Belediyesi bünyesinde açılan iki kurs sonrasında kurslara katılanlara belgeleri Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner ve katılımcılarca verildi.

Belgelerin takdiminde konuşan Başkan Döner, “Arakonak Belediyesi ve KOSGEP işbirliği ile düzenlediğimiz girişimcilik kursumuza 60 kursiyer katıldı. Bunlardan 47’si girişimcilik belgesini almaya hak kazandı. Belgeyi hak kazanan arkadaşımızı tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonra bu belgeyi katlayıp bir tarafa atmazsınız. İnanıyorum ki bu belge; sizi teşvik eder. Her biriniz Arakonak’ta veya daha değişik yerlerde iş yeri açarsınız. En azından istihdam yaratırsınız. Hepinize inanıyorum, güveniyorum. Arakonak’ta girişimcilik ruhu var ve sizde de buna inanıyorum. Arakonaklılarda örnekleri var. Sütbir, Binpınar Konak Et var. Bu firmaların sahipleri veya ortakları zamanında bizim içimizden çıkan arkadaşlarımızdır. Hepinizin de başarılı olacağınıza inanıyorum. En azından şu an düzenlediğimiz kursun amacına ulaşabilmesi için yüzde 10 dediğimiz yani 4-5 kişi bile ufakta olsa işyeri açarsa, işletme kurarsa büyük bir faydası olur diye düşünüyorum. Hepinize başarılar dilerim, katıldığınız için de teşekkür ediyorum. Bu konuda bundan sonraki süreçte belediye olarak üzerimize düşen bir şey varsa her türlü yardımı, desteği yaparız, elimizden geleni de esirgemeyiz. Bundan da emin olun, rahat olun. Bundan sonrası artık siz ve sizin girişimcilik ruhunuz, sizin iradeniz ile alakalıdır. Hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN