• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

KURSİYERLER BELGELERİNİ ALDI

28 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1626 defa okundu.
KURSİYERLER BELGELERİNİ ALDI

Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından açılan ‘meyve ağaçlarında budama’ kursuna katılan kursiyerler belgelerini aldı. Yakın zamanda açılacak olan ‘meyve ağaçlarında aşılama’ kursu kayıtlarının ise başladığı belirtildi.

Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından İlçede meyvecilikle uğraşan çiftçilere yönelik kurum personellerinden Ziraat Yüksek Mühendisi Veysel Alp tarafından meyve ağaçlarında budama eğitimi verildi.

Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü binasında başlatılan 48 saatlik kursa 15 kursiyer katılırken, eğitime katılıp sınavdan başarılı olan kursiyerlere sertifikalarını İlçe Tarım ve Orman Müdürü İrfan Bozkurt verdi.

Katıldıkları kursta başarılı olan kursiyerleri tebrik eden Bozkurt, açılacak olan ‘meyve ağaçlarında aşılama’ kursuna çiftçileri davet etti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi veren Bozkurt, şunları aktardı: “Kurumumuz tüm personelleri ile mesai mefhumu gözetmeksizin sabah erken saatten aksam geç saatlere kadar sahada çalışmaktayız. Amacımız üretim artsın, ülke kalkınsın. Bu anlayışla çiftçilerimizin modern yöntemlerle buluşması için yılmadan eğitim çalışmalarımızı tüm gayretimizle devam ettireceğiz. Yakın zamanda açılacak olan meyve ağaçlarında aşılama kursuna katılmak isteyen çiftçilerimizin şahsen ilçe tarım müdürlüğünde görevli Veysel Alp ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Bölgemiz ceviz yetiştiriciliğine çok elverişli bölge olduğundan ceviz yetiştiriciliği kursunun açılmasını da planlıyoruz. Çiftçilerimizden isteğimiz, dinlenme zamanı olan kış mevsiminde mümkün olduğunca eğitimlerimize katılmak için gayret göstermeleridir. Tüm Solhan çiftçisine bereketli bir yıl diliyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN