• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

“KURBANINIZ UMUT OLSUN”

14 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
941 defa okundu.
“KURBANINIZ UMUT OLSUN”

Her yıl on binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıran Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı, bu yılki kurban çalışmalarına başladı. Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Erkmen, 2017 için Umut Kervanı Vakfının kurban bedelinin 800,00 TL olarak belirlendiğini belirtti.

Her yıl on binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıran Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı, bu yılki kurban çalışmalarını “Kurbanınız Umut Olsun” sloganıyla başlattı.

Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Umut Kervanı Solhan ilçe temsilcilerinden Ayhan Erkmen, 2017 için Umut Kervanı Vakfının kurban bedelinin 800 TL olarak belirlendiğini hatırlatarak hayırseverlere çağrıda bulundu.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Solhan’da hayırseverlerin kesecekleri kurban etlerinin fakir ve muhtaçlara dağıtılmasında aracı olacaklarını söyleyen Erkmen, “Her sene olduğu gibi bu senede kurbanlıklar temin etmek için hazırlıklara başladıklarını belirtip hayırsever ve ihtiyaç sahibi vatandalar arasında köprü vazifesi gördüklerini söyledi.

Bu seneki Kurban Bayramı’nda da fakir ve muhtaç aileleri sevindirmek, hayırsever ilçe halkının kurban yardımlarında Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı aracı kılmalarını isteyen Erkmen, “Bizler halkımızın ve milletimizin hizmeti için mübarek Ramazan ayında nasıl bir koşuşturma yaşadıysak yaklaşmakta olan Kurban Bayramı için de inşallah rıza-i ilahi için halkımızın hizmetinde olacağız. Solhan Umut Kervanı kurulduğu günden bugüne kadar fakir ve muhtaç ailelerin umudu olmuş ve bu anlamda her dönem veya içinde bulunulan şartlara göre mağdurları sevindirmek, yetimlerin yüzlerinde hoş bir tebessüm bırakmak adına Kurban Bayramı hazırlıklarına başlamış bulunmaktayız. Bu bağlamda Kurbanlık hayvan temini her yıl olduğu yerde hayvanların kesimi, parçalanması, nezih ve temiz ortamda muhafazası, fakir ve muhtaç ailelere dağıtımı konusunda çalışmalarımıza start vermiş bulunmaktayız.” İfadelerini kullandı.

“KURBANINIZ FAKİR VE MUHTAÇLARA UMUT OLSUN”

Toplum arasındaki kardeşliğin tesisi için kurbanın önemli bir vesile olduğunu aktaran Erkmen, “Kurban ibadet vazifelerini yerine getirmek için kurbanlıklarını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen hayırsever kardeşlerimize yardımcı olmaya hazırız. Bu bağlamda hayırseverlere bu yılki çağrı sloganımız ‘kurbanınız fakir ve muhtaçlara umut olsun’ şeklindedir. Toplum arasındaki kardeşlik ve ülfetin tesisi için kurban en önemli vesiledir. Bu bayramda da hep beraber kurbanlarımızı Allah yolunda Umut Kervanı vesilesiyle kestirelim. Bu bağlamda kurbanlık et bağışlarını Solhan Umut Kervanı olarak kabul etmekteyiz.” diye konuştu.

“HER ŞEKİLDE YARDIMCI OLMAYA HAZIRIZ”

Bu yılda yüzlerce aileye kurban eti ulaştırmayı hedeflediklerini söyleyen Erkmen, “Bu yıl küçükbaş kurbanlık hayvanlar yaş ve kilosuna göre 800,00 TL’den başlayan fiyatlarla temin edilmesi konularında her şekilde yardımcı olmaya hazırız. Geçen yıllarda olduğu gibi vekâlet doğrultusunda kestirilen kurbanların etlerini muhtaç ailelere ulaştırma azmindeyiz. Bu yıl da inşallah kurban eti dağıtımı konusunda hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Allah (c.c) şimdiden İslam ümmetinin kurban ibadetini kabul etsin.” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN