• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:59
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:18
  • Akşam: 19:31
  • Yatsı: 21:14

“Kurban Kurtuluştur”

25 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1305 defa okundu.
“Kurban Kurtuluştur”

Kurban verecek hayırseverlerin kurbanlarını gönül hoşnutluğuyla Solhan Çağrı-Der aracılığı ile fakir ve muhtaç ailelere ulaştırabileceklerini söyleyen Dernek Başkanı Muhsin Barış, yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle dernek olarak kurban çalışmalarına başladıklarını söyledi.

 Solhan’da faaliyetlerini sürdüren ve her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban çalışmalarına başlayan Umut Kervanı Platformu üyesi Solhan Çağrı-Der, kurban kampanyası ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Derneğin kurban çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, Kurban kesecek olan hayırseverlerin, kurbanlarını gönül hoşnutluğu ile derneklerine teslim edebileceklerini söyledi.

Üyesi oldukları Umut Kervanı Platformunun ülke genelin de başlattığı “Kurban Kurtuluştur” kampanyası çerçevesinde çalışmalarını yürüttüklerini söyleyen Barış, “kampanya çerçevesin de bizler de kurban çalışmalarına başladık. Amacımız; bu çalışmalar ile toplumsal kaynaşma ve paylaşma kültürünü geliştirmektir. Kurban Bayramı ve diğer bayramlardaki asıl hedef ve gaye Allah’u Teala’ya karşı takvalı olmanın ve Müslümanlar arasında paylaşmanın, sevginin ve kardeşliğin pekişmesidir. Bu gaye ile her yıl olduğu gibi bu yılda kurban kesmek isteyen dostlarımıza, gönüllülerimize, üyelerimize ve hayırsever hemşerilerimize söz konusu hayırlı çalışmalarımıza ilgi gösterip katkıda bulanmaları çağrısında bulunuyoruz. Bu hayırlı kervana sizler de katılınız ki kurbanlarımızı toplu olarak bir arada kesip elbirliği ile daha çok ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilelim. Belki de yılda bir defa da olsa kırmızı eti aşlarına katacak muhtaçların sevinmesine vesile olabiliriz.” İfadelerini kullandı.

Kurban bedelini 470,00 Türk Lirası olarak belirlediklerini ve kurban kesiminin ve dağıtımı Bayramının 2. ve 3. günlerinde yapılacağını söyleyen Barış, “Kurban kesecek hayırseverler isterse kurban etlerini derneğimiz aracılığı ile istediği ailelere veya bizzat gönüllü üyelerimizle birlikte kurban etlerini dağıtabilirler. Kurban kesecek olan hayırseverlerin, 0533 768 5170 nolu telefon numarasıyla bize ulaşabilirler.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN