• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

“Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün”

25 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1284 defa okundu.
“Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün”

Türk Kızılayı’nın dil, din ve ırk ayrımı yapmaksızın ulusal ve uluslar arası alanda binlerce ihtiyaç sahibine 146 yıldır yardım elini uzattığını ve uzatmaya devam ettiğini söyleyen Canlı, Türkiye Kızılayı Genel Merkezi tarafından 9 Eylül 2014 tarihinde “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla kurban çalışmalarının stardını verdiğini aktardı.

 Türkiye Kızılayı Genel Merkezi tarafından 9 Eylül 2014 tarihinde “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla kurban çalışmalarına başlandığını söyleyen Türk Kızılayı Solhan Şube Başkanı Eşref Canlı, kurban kampanyası ile ilgili açıklamada bulundu.

Türk Kızılayı’nın dil, din ve ırk ayrımı yapmaksızın ulusal ve uluslar arası alanda binlerce ihtiyaç sahibine 146 yıldır yardım elini uzattığını ve uzatmaya devam ettiğini söyleyen Canlı, “Türk Kızılayı, Yaptığı sosyal ve insani yardım çalışmalarıyla dünyanın en önemli yardım kuruluşları arasına girmeyi başarmıştır. Türk Kızılayı, bayrağımızı ve Kızılay bayrağını tüm dünyada gururla dalgalandırıyor. Yürüttüğümüz kampanyaların başarıya ulaşmasında siz değerli Solhanlılar ve Solhan’da bulunan vatandaşlarımızın, kamu kuruluşlarımızın destek ve katkıda bulunan vatandaşlarımızın en büyük gücümüz olmasını diliyorum. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi yurt içinde ve yurtdışında yürüteceğimiz vekâletle kurban kesimi kampanyası ile ihtiyaç sahiplerinin bir kez daha yüzünü güldüreceğiz. Kurban ile ilgili çalışmamız “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla 9 Eylül 2014 tarihinde Türkiye Kızılayı genel merkez tarafından başlatılmıştır. Kampanyamız; din vecibeleri yerine getirmek isteyen hayırseverlerimizin kurbanlarını İslami kurallara uygun olarak kesilecek, elde edilen etler vekalet sahipleri adına gerçek ihtiyaç sahiplerine sağlık kurallarına uygun olarak insan onurunu zedelemeden dağıtılacak. Vatandaşlar tereddüt zan altında kalmasın. Her yönüyle güvence almak isteyen vatandaşlarımız, et balık kurumunda kurbanın başında bulunabilir. Geçen yıl Bingöl, Diyarbakır, Ağrı illerinde et balık kombinasında kesildi. Bu yıl inşallah daha iyi bir yıl olmasını dileriz. Türkiye Kızılayı, yurt içi kurban bedeli 650 Türk Lirası yurtdışı kurban bedeli 350 Türk Lirası olarak belirlemiştir. Kampanyanın hedefe ulaşabilmesi için siz değerli Solhan halkının vereceği destek büyük önem arz ediyor. Kendi bölgemizde gerçekleştireceğimiz çalışmaları ile daha çok vekâlet sahiplerinin kurbanını Türk Kızılayı’na verilmesini sağlayabilirsek alacağınız her kurban vekâletiyle daha çok ihtiyaç sahibi ailelerin evine et girmesi sağlanacaktır. Onların mutluluklarına vesile olabilirsiniz. Türkiye Kızılayı’nın gelenekselleşme uygulaması ile vekâleti alınan kurbanlarımız kuralına uygun olarak kesilir. Amacına uygun olarak konservelenip yılın belirli zamanlarında gerçek sahiplerine ulaştırılacaktır. Konservelerle kurbanın bereketi yılboyu sürüyor ve dağıtılıyor. Ücretsiz danışma hattı 168 ve isteyen vatandaşlarımıza şubemizden de gereken kolaylık sağlanacaktır. En büyük desteğimiz Solhan ilçemiz olsun. Bir kez daha veren el ile alan eli buluşturacağınıza inanıyor kampanyamıza katılmanız ve kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasındaki desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum.”  açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN