• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

“KURAN NESLİNE MEAL SINAVI” YAPILDI

12 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
848 defa okundu.
“KURAN NESLİNE MEAL SINAVI” YAPILDI

Kuran Nesli Platformu tarafından düzenlenen “Kuran Nesline Meal Sınavı” yapıldı. Sınav sonrasında konuşan Çağrı-Der Başkanı Barış, bu sınav ile insanları test sorularına cevap vermeleri konusunda yarıştırmak değil zamanın tüm soru ve sorunlarına cevap bulacak bir Kur’an nesli yetiştirilmesinin amaçlandığını belirtti.

Kur’an Nesli Platformu tarafından 11 Aralık Pazar günü “Kuran Nesline Meal Sınavı” yapıldı. Solhan’da ise platform üyesi Solhan Çağrı Der organizatörlüğünde gerçekleşen sınav Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu’nda yapıldı.

Saat: 10.30’da başlayan sınava Solhan’da birinci kademede 40 bayan ve 41 erkek, ikinci kademede ise 9 bayan ve 16 erkek olmak üzere toplam 106 kişinin katıldığı belirtildi.

Sınav sonrası bilgi veren Kur’an Nesli Platformu üyesi Solhan Çağrı Der Başkanı Muhsin Barış, platformun şu amaçlar ile yaptığını aktardı: “Şu büyük kainat kitabının bir ezeli tecrübesidir Kur’an. Onsuz hayat anlamsız ve ruhsuzdur; onsuz insanlık şuurunu yitirmiş bir divaneden farksızdır. Bu Kur’an kendisinden hayat bulunan biricik kitaptır. Hayat ondadır, nizam ve adalet O’nda. Kur’an’sız Adalet olmaz. Kur’an’sız özgürlükten dem vurulmaz. Özgür olmak Allah’a kul olmak, kulluk ise Allah’ı bilmektir. İşte O’nu bilmenin adı ve en doğru adresidir Kur’an. O halde bizler Rabbimize kulluğun neresindeyiz? Yüce kitabımıza ne kadar yakınız? Kur’an betondan evlerimize yer edinmiş edinmesine lakin Kur’an’ın gönül evimizdeki yeni nedir? Evlerimize yerleştirdiğimiz Kur’an-ı, zihinlerimize ve kalplerimize de yerleştire biliyor muyuz? En basit teknik aletler bile kullanma kılavuzsuz olmazken en üst teknolojide yaratılan insan ve insan hayatı kılavuzsuz bırakılabilir mi? Asla, Haşa ve kella. Elbetteki Kuran’dır en büyük kılavuz ve dosdoğru yaşam kitabı. Beşeri sistemlerin çaresiz kaldığı su zamanda ve tüm zamanlarda bir kurtuluş reçetesi hükmündeki kerim kitaba muhtacız. Elbetteki bu çalışma ile maksat, sorulacak birkaç test sorusuna doğru cevabı verebilecek insanlar yetiştirmek değil, hiç şüphesiz zamanın tüm soru ve sorunlarına en güzel cevap olan Kur’an-ı anlayacak bir nesil yetiştirmektir. Evet Kur’an’ın hükmüne yeryüzünde dalgalandırarak beklenen nesil içindir bu çalışma. En yüksek gür sedanın İslam’ın sedası olduğu istikbali yakın etmenin gayretidir bu çalışma. Kuran Nesli Platformu’nun bundan önce de bundan sonra da tüm faaliyetleri bu doğrultudadır. Biz tasalanmıyor ve inanıyoruz ki zaman bizden yanadır son durak son ilahi ferman bizden yanadır.”

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN