• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

KUR’AN KURSLARI ARASI TURNUVA DÜZENLENDİ

5 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1056 defa okundu.
KUR’AN KURSLARI ARASI TURNUVA DÜZENLENDİ

Yaz Kur’an Kursları öğrencileri arasında oynanan futbol turnuvasının açılışında konuşan ilçe Müftüsü Dutar, “Yaptığımız aktivitelerle çocuklarımızı yaz Kur’an kurslarına motive etmek, onları cami ve Kur’an kurslarımızda misafir etmek için gayret ediyoruz.” dedi.

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından merkez ve köylerden 12 takımın katılımıyla futbol turnuvası düzenlendi.

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübünün destek ve katkılarıyla düzenlenen turnuvanın karşılaşmaları Solhan İlçe Stadında oynandı.

Bu tür etkinlikleri Kur’an Kurslarına ve camilere ilgiyi artırdığını söyleyen İlçe Müftüsü Muharrem Dutar şu açıklamalarda bulundu: “Turnuvamıza 5 köy 7 de merkez camilerimizden olmak üzere 12 takım katıldı.6 takım ilk gün 6 takımda ikinci gün karşılaşacak şekilde oynanıyor. Futbol turnuvamızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Futboldan maksat çocuklarımızı yaz Kur’an kurslarımıza en iyi şekilde teşvik etmek. Futbol ile spor ile genç kardeşlerimiz arasında, öğrenciler arasında kuvvet bağlarının güçlenmesini sağlamak. Burada güzel etkinlikler düzenleniyor. Bu sene Yaz Kur’an Kurslarına ilgi üst düzeyde. 3 bin öğrencinin devam ettiği kurslarımızda piknik, gezi, bilgi yarışması ve futbol turnuvası düzenleyerek ilgiyi canlı tutmaya çalıştık. Yaptığımız aktivitelerle çocuklarımızı yaz Kur’an kurslarına motive etmek, onları cami ve Kur’an kurslarımızda misafir etmek için gayret ediyoruz. Bu manada emek veren hocalarımıza, Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübüne ve bize ev sahipliği yapan, bu sahayı bize tahsis eden Belediye Başkanımıza ve bu sıcak havada koşturacak genç kardeşlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Futbol maçları sayesinde kardeşlik bağları kuvvetlenecek ve kaynaşma sağlanacaktır. Bu futbol turnuvasının hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN