• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

KUR’AN-I SEVDİRİYORUZ

13 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1735 defa okundu.
KUR’AN-I SEVDİRİYORUZ

Bingöl’de 11 imam hatip ortaokulunun katılımıyla Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması ve güzel ezan okuma yarışması düzenlendi. Mili Eğitim Müdürü Kadri Engin, bu yarışmalarla Kur’an-ı Kerim’i öğrencilere sevdirdiklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl’de imam hatip Ortaokulları arasında düzenlenen “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Genç Bilaller güzel Ezan okuma Yarışması” Karlıova Ulu Camii’nde yapıldı.

Karlıova Şehit Hacı Alan Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde yapılan, İmam Hatip Ortaokulları arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Genç Bilaller Güzel Ezan Okuma Yarışması yapıldı.

Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Şube Müdürü Mehmet Arslan, Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ömer Anacur, okul müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı.

İl genelinde 11 imam hatip ortaokulunun katıldığı yarışmada, öğrenciler izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Yarışmanın sonunda jüri üyelerinin puanlaması sonrasında ‘Genç Sada’ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okumada Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Musab Cengiz birinci, 15 Temmuz Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yiğit Ahmet Kubar ikinci, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Davut Burkay ise il üçüncüsü oldu.

Genç Bilaller Güzel Ezan Okuma Yarışmasında ise 15 Temmuz Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yusuf Bedir Emen birinci, Genç Murat İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Nurullah Nazlı ikinci, Ilıcalar İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sıddık Kızılboğa ise il üçüncüsü oldu.

Programın sonunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verilirken, dereceye giren öğrenciler ise çeyrek altın ile ödüllendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; “Yapılan yarışma ile ilgili şunları söyledi: “Bu tür etkinlikler Kur’an-ı Kerim’i öğrencilerimize sevdirmek açısından büyük önem arz ediyor. Bu yarışmalar sayesinde öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim’i daha çok sevdiriyoruz. Öğrencilerimiz de büyük bir heyecan ve aşkla Kur’an-ı Kerim’i en güzel şekilde okumak için sürekli çabalıyorlar. Bu yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Ayrıca dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimi ve ailelerini de tebrik ediyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN