• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

‘KUR’AN-I KERİM’İ YÜZÜNDEN GÜZEL OKUMA’ YARIŞMASI YAPILDI

23 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
795 defa okundu.
‘KUR’AN-I KERİM’İ YÜZÜNDEN GÜZEL OKUMA’ YARIŞMASI YAPILDI

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Karşıyaka Anadolu Lisesi organizasyonunda düzenlenen Liseler arası “Kur´an-ı Kerim´i yüzünden Güzel Okuma yarışması” yapıldı. Yapılan yarışmada Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Harun Dal üçüncü oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Bingöl Karşıyaka Anadolu Lisesi organizasyonunda düzenlenen Liseler arası  “Kur’an-ı Kerim’i yüzünden Güzel Okuma yarışması” yapıldı.

Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen ve il genelinde 16 lise öğrencilerinin yarışmacı olarak katıldığı etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Liseleri arası “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması”nda Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Kişi birinci, Atatürk Anadolu Hatip Lisesi öğrencisi Cahit Buyankara ikinci, Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Harun Dal ise üçüncü oldu.

Yapılan Liseler arası  Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma yarışmasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Engin, “Bu bir yarışmadan öte sosyal kaynaşmayı sağlamak için yapılan bir etkinliktir. Bugün burada güzel kardeşlerimiz Kur’an-ı Kerim’i en güzel şekilde okuyarak, Kur’an-ı bir kez daha sevdirmenin, bir kez daha okumaya bizleri teşvik etmenin gayreti içinde bulundular. Bizim gözümüzde, yarışmaya katılan bütün öğrencilerimiz birincidirler. Biz böyle bakıyoruz. Bu tür etkinliklerin ilimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Programın düzenlemesinde öncülük eden Karşıyaka Anadolu Lisesi Müdürü Mansur Katıksız, yapılan yarışmanın amacının, öğrencilerin öz güvenlerini artırmak olduğunu söyledi.

Kur’an’a karşı görevlerinin Kur’an-ı Kerimi okumak, anlamak ve yaşamak olduğunu söyleyen Katıksız, Kur’an-ı Kerimin hayat kaynağı olduğunu belirterek, “Hz Muhammed (Aleyhisselam) “Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve öğreteninizdir.” dedi.

Program, dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin ve protokol tarafından plaket, katılım belgesi ve çeşitli hediyelerin verilmesiyle sona erdi.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN