• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

KUR’AN-I KERİM, EZAN VE HAFIZLIK YARIŞMASI

20 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1721 defa okundu.
KUR’AN-I KERİM, EZAN VE HAFIZLIK YARIŞMASI

Solhan’da Genç Bilaller Ezan, Genç Muhafızlar Hafızlık ve Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmaları yapıldı. Bu kapsamda Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Muhammed Ali Özel Genç Bilaller Ezan yarışmasında il üçüncüsü oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce İmam Hatip Liseleri arasında “Ezan, Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” Bingöl seçmeleri Solhan’da yapıldı.

Programa, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, İl Milli Eğitim Müdürü Engin, Şube Müdürü Mehmet Arslan, Kurum amirleri, okul müdürleri, veliler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Solhan Ulu Cami’inde Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde düzenlenen “Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması”, “Genç Sâda Kur’an-ı Kerim’i Okuma Yarışması” ve “Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması” için merkez ve ilçelerden 13 öğrenci katıldı.

“Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması” kategorisinde; Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Harun Deveci birinci, Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Murat Umut Beki ikinci, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Muhammed Ali Özel üçüncü oldu.

“Genç Sâda Kur’an-ı Kerim’i Okuma Yarışması” kategorisinde de Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Yusuf Aksin birinci, Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Serhat Elaltunterin ikinci, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Usame Akçabey üçüncü oldu.

“Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması” kategorisinde tek aday olan Burak Kutbay birinci oldu.

Dereceye giren öğrencilere katılım belgesi, çeyrek altın ve çeşitli hediyeler verildi.

YARIŞMALAR, İL MERKEZİ VE İLÇELERDE DÜZENLENİYOR

Yarışma sonrasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, “Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan Kur’an-ı Kerimi güzel okuma, Ezan ve Hafızlık etkinliklerimiz yapıldı. Bu yıl 3’üncüsü düzenlendi. Genelde bu yarışmalarımızı her yıl ayrı bir ilçede düzenliyoruz. Temel amacımızda bu yarışmalarımızın sadece ilde yapılması değil ilçelerimizde de bu tür etkinliklerin yapıldığını göstermek, halkımızla bu etkinlikleri paylaşmaktır. Buradaki temel amacımız; mutlaka çocuklarımızın bir dereceye girmesi söz konusudur ama genel amacımız bu değerlerimizi halkımıza tanıtmak, sevdirmek ve öğrencilerimiz tarafından benimsemesini sağlamaktır. Sosyal etkinlikler özellikle Kur’an’ın sevdirilmesi, ezanın sevdirilmesi, hafızlığın sevdirilmesi açısından oldukça önem arz eder, toplumda yaygınlaşmasını sağlar. Geçen hafta Karlıova ilçesinde ortaokullar arasında bir yarışma düzenledik, bugün de Solhan ilçesinde liseler arasında yarışma düzenledik. Solhan ilçemizdeki halkımıza yarışmaya katıldıkları için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN