• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

“KURALLARA UYMUYORSANIZ OYNAMAYALIM”

9 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
774 defa okundu.
“KURALLARA UYMUYORSANIZ OYNAMAYALIM”

Bingöl’ün Voleybol temsilcisi Solhanspor, 2’inci hafta müsabakasında Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nü konuk etti. Oynanan karşılaşmada Solhanspor oyuncuları ve bayrak hakemine yapılan hakaretleri görmezden gelen hakem, kural ihlallerini de es geçti. Taraftar ise hakemi, “Kurallara Uymuyorsanız Oynamayalım” diye tiye aldılar.

2017-2018 sezonu Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi B grubu 2’inci hafta müsabakaları oynandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi B grubunda mücadele eden Bingöl’ün Voleybol temsilcisi Solhanspor, Artvin ekibi Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nü konuk etti.

Karşılaşmayı Bingöl Valisi Ali Mantı, Bingöl Belediye Başkan’ı Yücel Barakazi, Solhan Belediye Başkan’ı Abdulhakim Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Ali Ekber Alimoğlu, Solhan ve Bingöllü sporseverlerin de katılımı ile salonu dolduran taraftar izledi.

SOLHANSPOR’UN 2 PUANI SAHADA KALDI

Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi B grubunda mücadele eden Bingöl’ün Voleybol temsilcisi Solhanspor, 2017-2018 voleybol sezonunda 2’inci hafta müsabakasında Artvin ekibi Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nü konuk etti.

7 Ekim 2017 Cumartesi günü saat: 14.00’da Bingöl Karşıyaka Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ilk seti konuk takım, 25-21 kazanarak 1-0 üstünlük sağladı. Maçın ikinci setinde oyun üstünlüğü sağlayan Solhanspor, bu seti 25-16 kazanarak setlere 1-1 eşitlik getirdi. Karşılaşmanın üçüncü setini de, 25-18 kazanan Solhanspor 2-1 üstünlük elde etti. Dördüncü seti 25-22 kazanan Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, 2-2 eşitlik sağladı. Maçın beşinci setinde ise kıyasıya geçmesine rağmen son sayılarda konuk takımın üstünlük elde etmesi ile set,15-12 tamamlanarak karşılaşmada Solhan ekibi 3-2 mağlup ayrılarak bir puana razı geldi.

HAKEM NE HAKARETİ GÖRDÜ NE DE KURAL HATALARINI

Bingöl’de oynanan karşılaşmanın ilk setini konuk takım alırken, ikinci setini ise 9 fark ile Solhanspor tamamladı. Karşılaşmanın 3’üncü setinde Solhanspor 12-11 üstünlük elde ederken hakemler teknik mola vermeden maça devam etti. Servis kullanıldıktan sonra dışarıdan yapılan uyarı ile hakemler teknik molayı vermediklerini fark etmesi ile oyun durdurulup takımlar teknik molaya gitti.

Maçı yönetenlerin teknik moladan habersiz olması taraftarca “kuralı unutanlar maçı nasıl yönetebilir” yorumlarına neden olurken taraftarın bu yorumu dördüncü sette daha da gerçeklik payına sahip oldu.

Karşılaşmanın 4’üncü setinde Solhanspor 09-05 üstün durumda iken rakip oyuncu bayrak hakemine hakaret (küfür) ettiği üzerine bayrak hakemi bayrak sallayarak başhakeme durumu ilettiği öğrenildi ancak bunun üzerine de başhakemden bir karar çıkmadı.

Bundan sonra da konuk ekip yabancı oyuncunun hakem ve oyunculara hem İngilizce hakaret (küfür) ettiği öğrenilip el hareketleri ile hakaret ettiği türbinden bile görünürken hakemin kayıtsız kalması taraftarı çileden çıkardı. Aynı sette Solhanspor’un 11-08 üstün olduğu anda rakip oyuncu smaçtan sonra saha ihlali yaptığı üzerin file hakeminin yarım metre önündeki pozisyonu görmemezlikten gelmesi üzerine yapılan itirazlardan sonra rakip oyuncunun el-kol hareketi yapması ve küfür etmesi tansiyonu yükseltti. Hakemin olanları görmemesi ve yapılanlara kayıtsız kalması taraftarın tepkisine neden olurken sahaya inen iki taraftar engellenip geri türbine gönderildi. Hiçbir müdahale olmadığı halde olayın rakip takım tarafından voleybol camiasına yanlış aktarıldığı öğrenildi.

Karşılaşmanın 4’üncü setinde Solhanspor 17-16 üstün olduğu pozisyonda rakip sahaya giden top 4 vuruş sonrası Solhanspor sahasına geldikten sonra kural ihlali görmezden gelinip rakip takıma sayı yazıldı. Buna yapılan itirazlarda hakemin “sayamadım” cevabı hakem tutumunu gözler önüne serdi. Bu sayı ile sette eşitlik sağlandı ve karşılaşmanın seyri değişti.

NİKSAR BELEDİYESPOR KONUK OLACAK

2017-2018 Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi B grubu 2’inci hafta müsabakaları 7 Ekim 2017 Cumartesi günü tamamlandı. Galibiyet ile lige başlayan Solhanspor, kendi evinde çıktığı ilk maçta mağlubiyet ile ayrıldı. 1 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile yoluna devam eden temsilcimiz Solhanspor, 14 Ekim 2017 Cumartesi günü oynanacak 3’üncü hafta müsabakasında Niksar Belediyespor’u konuk edecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN