• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

KURALAR ÇEKİLDİ

27 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1629 defa okundu.
KURALAR ÇEKİLDİ

‘Toplum Yararına Programlar’ kapsamında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım ve onarım ile temizlik personeli alımı kapsamında Solhan’da 30 kişi, SYDV incelemesi ile belirlenen liste içinde kura ile belirlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program (TYP) Protokolü hükümleri çerçevesinde Bingöl Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Bingöl Merkez ve bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 350 kişiye yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım ve onarım ile temizlik personeli alımı kapsamında Solhan’a alınacak 30 kişi için kura çekildi.

Bingöl genelinde TYP kapsamında çalıştırılacak 350 kişilik alım için Solhan’a 30 kontenjan ayrılmıştı.

Solhan’a ayrılan 30 kontenjan için Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yapılan incelemeler sonucunda ihtiyaç sahibi kişiler belirlendikten sonra 26 Eylül 2018 Çarşamba günü saat: 9.00’da Hükümet Konağı Bahçesi’nde kura çekimi yapıldı.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, SYDV Müdürü Recep Tan, SYDV Sosyal İnceleme personellerinin yaptığı kurada başvuruda bulunan vatandaşlar hazır bulundu.

2 BİN 414 BAŞVURU YAPILDI

Kura çekimi öncesi kısa bir konuşma yapan Kaymakam Okumuş, Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda çalıştırılmak üzere alınacak 30 kişi için 2 bin 414 başvurunun yapıldığını belirtip başvuruda bulunanlar arasında yapılan ihtiyaç durum tespiti sonucuna göre 141 kişinin en alt gelir seviyesinde olduğunu ve kuraların bu kişiler arasında çekileceğini belirtti.

İlçe Merkezi’nde Boğlan Mahallesi ile Halime Pınar Mahallesi için erkek ve bayanlar olmak üzere iki kura çekileceğini ve Yeşilova Mahallesi ile Yeni Mahalle için de erkek ve bayanlar olmak üzer iki kuranın çekileceğini belirten Okumuş, Arakonak Beldesi, Hazarşah Köyü, Yenibaşak Köyü ve Dilektepe Köyleri için de bayan ve erkek ihtiyacına göre kura çekileceğini belirten Kaymakam Okumuş, SYDV’de yapılan gelir durum tespitine göre belirlenen kişiler arasında çekilecek kuranın hayırlı olmasını diledi.

BAŞVURU DEĞERLENDİRMESİ

30 kişiyi de gelir durumuna göre belirleme imkanlarının olduğunu ancak hane gelirine göre en alt seviyede olanlar arasında kura çekmeyi uygun gördüklerini belirten Kaymakam Okumuş, başvuruda bulunan 2 bin 414 kişi arasında yapılan ihtiyaç durum tespiti sonucuna göre 141 kişi için kura çekileceğini ve 12 bayan, 18 erkek olmak üzere 30 kişinin kura sonucuna göre belirleneceğini belirtti.

Yeşilova Mahallesi ile Yeni Mahalle’de 988 başvurunun yapıldığını ancak 81 kişinin kuraya katılmaya hak kazandığını belirten Okumuş, bu bölgede çalıştırılacak 14 kişiden 8’inin erkek ve 6’sının ise bayan olacağını belirtti.

Boğlan Mahallesi ile Halime Pınar Mahallesi’nde 616 başvurunun yapıldığını ancak 60 kişinin kuraya katılmaya hak kazandığını belirten Okumuş, bu bölgede çalıştırılacak 9 kişiden 4’ünün erkek ve 5’inin ise bayan olacağını belirtti.

Arakonak beldesinde 212 başvurunun yapıldığını ve 3 kişinin kura katıldığını ancak bir kişinin alınacağını belirten Kaymakam Okumuş, Hazarşah Köyü’nde 34 başvurunun yapıldığını, 2 kişinin kuraya tabi tutulduğunu ve bir kişinin ise kuraya tabi tutulmadan belirlendiğini, Yenibaşak Köyü’nde 56 başvurunun yapıldığını bir erkek ve bir bayanın alınacağını belirtip erkeğin kuraya tabi tutulmadan, bayanlardan ise iki kişi arasında çekilen kura sonucunda birinin belirlendiğini aktardı.

Dilektepe Köyü için 31 başvuru yapıldığını ve bunlardan sadece birinin şartlarının SYDV tarafından belirlenen şartlara uygun olduğundan bu kişinin kuraya tabi edilmeden seçildiğini belirten Okumuş, 3 kişinin kuraya tabi tutulmadığını belirtirken bunların da bölgelerinde SYDV verilerine göre en alt gelir seviyesinden dolayı belirlendiğini açıklayıp kura çekimine başlandı.

Ayrıca 476 kişinin de alın yapılmayan bölgelerden başvuruda bulunduğu ve o bölgelerde alım olmadığından dolayı liste dışı kaldıkları belirtildi.

KURADA BELİRLENEN 30 KİŞİ

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarda çalıştırılacak 30 kişi listesi:

Arakonak Beldesi: Ahmet Emeç

Yenibaşak Köyü: Hasan Göztaşı ve Aygül Çıtak

Hazarşah Köyü: Abdullah Çelebi, Ahmet Budak ve Muhittin Akar

Dilektepe Köyü: Alaattin Şimşek

Yeni Mahalle ve Yeşilova Mahalle sınırlarında bulunanlar arasında 8 erkek ve 6 bayan ismi belirlendi:

Erkek: Ahmet Çakar, Siracettin Bat, Bedri Günay, Yahya Alan, Nurettin Kaya, Aziz Karateke, Ziya Döner ve Muhittin Altun

Bayan: Sevda Özden, Dilek Dayar, Zümrete Çakar, Nevşiye Yıldız, Emine Baysal ve Filiz Ömeroğulları

Boğlan Mahallesi ve Halimepınar Mahallesi sınırlarında bulunanlar arasında 8 erkek ve 6 bayan ismi belirlendi:

Erkek: Sıddık Şen, Ramazan İncedursun, Bayram Ayık ve Ahmet Akçalı

Bayan: Ceylan Çay, Yazgül Çiftçi, Dürdane Kaya, Hülya Turgut ve Remziye Kama

Haber: Fuat Kaya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN