• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

KÜÇÜK VOLEYBOLCULAR FİNALE ÇIKAMADILAR

9 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
833 defa okundu.
KÜÇÜK VOLEYBOLCULAR FİNALE ÇIKAMADILAR

Bölge müsabakalarında başarı sağlayıp yarı final müsabakalarına katılan Solhan Yatılı Bölge Okulu küçük erkekler voleybol takımı, Rize’de düzenlenen yarı final müsabakalarında gruplarda çıktı ancak çapraz eşleşmelerde mağlup olunca Türkiye finallerine adını yazdıramadı.

Adeta voleybol fabrikası olan Solhan Yatılı Bölge Okulu, Okul sporları Türkiye yarı finallerinden Bingöl’ü temsil etti.

Okul sporları voleybol turnuvalarında Bingöl birincisi olarak bölge müsabakalarında Bingöl’ü temsil eden ve gösterdiği başarı sonucu yarı finallere adını yazdıran Solhan Yatılı Bölge Okulu küçük erkekler voleybol takımı, Rize’de düzenlenen voleybol Türkiye yarı finallerine katıldı.

5 Şubat 2018 Perşembe günü başlayan ve üç gün süren yarı finallerde karşılaştığı Van ve Rize temsilcilerini mağlup edip Giresun ekibine mağlup olan Solhan YBO küçük erkekler takımı, gruptan çıkan iki takımdan biri oldu.

Rize’de 2 grup halinde yapılan yarı finallerde gruptan çıkan Solhan ekibi, Pazar günü Ordu ekibi ile finale çıkmak için karşılaştı. Ordu ekibinin ilk seti almasından sonra mücadeleyi bırakmayan Solhan ekibi, ikinci seti sayı farkı ile tamamlayarak skoru 1-1 eşitlerdi. Son sette oyunu önde götürmesine rağmen son sayılarda istediğini alamayan Solhan ekibi, bu seti 19-17 kaybederek karşılaşmayı 2-1 mağlup tamamlayarak finallere çıkma şansını kaçırdı.

Öğrencileri ile Rize’ye giden Solhan Yatılı Bölge Okulu Müdürü Abdulvahap Salcan, yıl boyunca büyük uğraşlar vererek ve başarılar elde ederek küçük erkekler voleybol takımının Rize’de Bingöl’ü iyi bir şekilde temsil ettiğini belirtip takım hocası Abdullah Abrak ve oyuncularını mücadelelerinden dolayı kutlardı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN