• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

KÜÇÜK HENTBOLCULARA SPOR AYAKKABISI DESTEĞİ

5 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1024 defa okundu.
KÜÇÜK HENTBOLCULARA SPOR AYAKKABISI DESTEĞİ

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün başlattığı ve bazı kurumların da destek verdiği kampanya kapsamında maddi durumu iyi olmayan ve dezavantajlı bölgelerde bulunan öğrencilere yardımlara devam edilirken bu kapsamda hentbol sporcularına da spor ayakkabısı yardımı yapıldı.

Maddi durumu iyi olmayan ve dezavantajlı bölgelerde bulunan okullardaki çocuklara rahat bir ortam hazırlamak amacıyla Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün her yıl yaptığı ayakkabı ve spor malzemeleri dağıtımı kapsamında bu yıl da çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda geçen hafta Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Yunus Esen, Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ile Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın’ın katılımı ile İMKB Arakonak Ortaokulu’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere spor ayakkabı dağıtımı yapılarak öğrencilerin mutluluklarına ortak oldular. Projenin devamında bu kez hentbol sporcularına spor ayakkabı dağıtımı yapıldı.

SPORCU ÖĞRENCİLERE SPOR AYAKKABI DAĞITILDI

Batmanda yapılacak olan okul sporları hentbol bölge yarışmasında Bingöl’ü temsil edecek olan 28 Ağustos Ortaokulu sporcu öğrencilerine spor ayakkabıları teslim edilerek yarışmalara gönderildi.

Yapılan yardımlar ile ilgili olarak Küçükler Hentbol Bölge Yarışması’na katılacak olan 28 Ağustos Ortaokulu Beden Eğitimi Bahattin Dikme, “Her zaman yanımızda olan, bizi adeta güdüleyen, çalışmalarımıza yön vererek çocuklarımızın başarıları için çaba sarf eden, Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Nafiz Çapın’a şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Bölgede de başarılı olarak ilçemizi gururlandırırız.” ifadelerini kullandı.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın ve Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan, bölgede yapılacak olan hentbol yarışmalarına katılacak öğrencilere başarı dileğinde bulundular.

Öğrencilere yapılan yardımlar kapsamında bu hafta da Solhan’a bağlı köylerde bulunan okullara yardımların ulaştırılacağı belirtildi. Bu yardımların; Solhan Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Arakonak Belediye Başkanlığı, Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile tedarik edilerek dağıtımın yapıldığı belirtildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN