• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:11
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:38
  • Yatsı: 21:20

KÖY YOLLARINDA ZORLU ÇALIŞMA

10 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1225 defa okundu.
KÖY YOLLARINDA ZORLU ÇALIŞMA

Kar yağışından dolayı kapanan köy yollarında çalışmalar devam ediyor. Salı günü gün boyu devam eden ve Çarşamba günü sabaha kadar süren kar yağışının kapattığı köy yollarında zorlu çalışmalar devam ederken gün içinde aynı yollarda iki çalışmanın yapıldığı da oldu.

Bu yıl geçmiş yıllara göre geç gelen kar, etkili olunca hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Salı günü gün boyu süren ve etkisini devam ettirip Çarşamba günü de sabaha kadar etkili yağan ve gün içinde de hafif bir şekilde devam eden kar yağışından dolayı Solhan’da köy yolları ulaşıma kapandı.

Bazı noktalarda ise çığ geldiği belirtilirken İl Özel idaresi Solhan Yol Şantiyesi tarafından yol açma çalışmaları devam ediyor.

Kardan dolayı kapanan yollarda gece gündüz ara vermeden çalışmalara devam ettiklerini belirten İl Özel idaresi Solhan Yol Şantiyesi Şefi Muhittin Dengeşik, Salı günü birçok yolu açtıklarını ancak Salı günü durmadan devam eden ve Çarşamba günü sabaha kadar aralıksız devam ettiğinden yolların tekrar kapandığını ve yol açmak için çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Yenibaşak Grup köy yolunun Karayolları bölgesi olduğundan karayolları ekipleri tarafından açılığından; Murat Köyü, Oymapınar Köyü, Sülünkaş Köyü ve Yenibaşak Yollarının ulaşıma açık olduğunu belirten Dengeşik, Demirkapı Köyü yolunu açan ekiplerin Şimşirpınar Köyü’nden başlayarak Asmakaya grup yolunda çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Gelintepe Köyü yolunu açmak için çalışan ekiplerin Çarşamba günü Sükan Köyü’ne geçeceğini belirten Dengeşik, Yiğitharman Köyü’nde çalışan ekiplerin Hazarşah-Mutluca Yolunda çalışmalara devam edeceğini belirtti.

Üç bölgede çalışan ekiplerin aralıksız yol açma çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Dengeşik, Perşembe günü Köy yolunun çoğunluğunun açılacağını belirtip, bazı mezra yollarının da açıldığını ve köy yolu çalışmalarının tamamlanmasından sonra mezra yollarının da açılacağını ifade etti.

Haber: Mehmet Selim Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN