• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

KÖY YOLLARI YATIRIM PROGRAMI GÖRÜŞÜLDÜ

3 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
891 defa okundu.
KÖY YOLLARI YATIRIM PROGRAMI GÖRÜŞÜLDÜ

Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi toplantısında İlçe Özel İdaresi tarafından köylerde yapılacak yol programları görüşüldü.

Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği 2017 Mart ayı meclis toplantısı yapıldı.

İlçe Halk Eğitimi Merkezi Gazi Hakim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda yapılan meclis toplantısına, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, İl Genel Meclis Üyeleri; Tayip Kaya, Selim Değer ve Abdurrahim Sayılı, İl Özel İdaresi Solhan Şantiye Şefi Muhittin Dengeşik, Solhan Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hamit Çapın ve birlik üyeleri muhtarlar katıldı.

Ocak 2017’de Köydes programları kapsamında köylerin içme suları, yol ve asfalt kaplama, menfez ve köy içi parke döşeme işlerini görüşüp programı yapan birlik meclisi geçtiğimiz hafta yapılan Mart 2017 birlik meclisi toplantısında İlçe Özel İdaresi tarafından yapılacak yol programını görüştü.

Programın açılışında konuşan ve katılımcıları yapılan çalışmalar hakkında kısaca bilgilendiren Kaymakam Okumuş, 2016 yılında programa alınan ve yapılan işleri anlatıp eksik kalan işleri ise 2017 programında öncelikli işler arasında katacaklarını aktardı. 2016 yılında programa alınan ancak yapılamayan işleri katılımcılar ile paylaşan Kaymakam Okumuş, bu işlerin yapılacağı köylerin dışındaki köy muhtarlarından köylerinde öncelikli yapılması gereken işleri belirtmesini istedi.

Muhtarların talepleri not edildikten sonra bunların meclis encümenice sıralama yapılarak tüm taleplerin yıl içinde yapılmasına çalışılacağı belirtilen programda sadece Göksu Köyü yolu maliyetinin ilçeye yapılacak hizmetin üçte biri maliyetinde olduğundan bu kapsamda yapılması durumunda diğer köylere hizmet yapılmayacağı belirtilip ek kaynak arayışları ile sorunun çözülmesi gerektiği görüşleri paylaşıldı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN