• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

KÖY OKULLARINA ZİYARET

14 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
949 defa okundu.
KÖY OKULLARINA ZİYARET

Beraberindekilerle birlikte köy ve mezra okullarında incelemelerde bulunan, okulların son durumları ve eksiklikleri hakkında bilgi alan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Öğrencilerle beraber olmaktan mutluluk duyduğunu ve onlara geleceğin umutları oldukları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını ifade etti.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan’a bağlı ilk/ortaokulları ziyaret etmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta ziyaretlerini sürdüren Solhan Kaymakamı Okumuş, Salı günü 8, çarşamba günü ise 7 olmak üzere iki günde köy ve mezralarda bulunan 15 tane ilk/ortaokulları ziyaret etti.

Fırsat buldukça köy ziyaretlerini ve köylerde öğrenim veren okulları ziyaret eden Kaymakam Okumuş’a geçtiğimiz hafta okullara yönelik gerçekleştirdiği ziyarette İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Güler, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Savaş Demirel, Ekrem Bingöl ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hamit Çapın eşlik etti.

08 Mart 2016 Salı günü; Asmakaya Bozkar İlkokulu, Asmakaya İlkokulu, Tarhan İlkokulu, Yürekli İlkokulu, Kırık Aşağı Otluca İlkokulu, Elmasırtı İlkokulu, Eşmetaş İlkokulu, Şimşirpınar İlkokulunu ziyaret edip incelemelerde bulunan Okumuş, ziyaretinde öğretmenler ve öğrencilerle uzun sohbet edip, istek ve sıkıntılarını dinlerken eğitim konusunda her türlü eksiği gidermek için kapılarının sonuna kadar açık olduğu ve ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini dile getirdi.

Beraberindekilerle birlikte köy ve mezra okullarında incelemelerde bulunan Kaymakam Okumuş, okulların son durumları ve eksiklikleri hakkında bilgi aldı.

İMKÂNLAR ÖLÇÜSÜNDE OKULLARIN İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Salı günü 8 ilk/ortaokulu ziyaret eden Kaymakam Okumuş 09 Mart 2016 Çarşamba günü ise; Mutluca İlkokulu, Hazarşah İlkokulu, Hazarşah Yeni Yerleşim İlkokulu, Hazarşah Aksakal İlköğretim Okulu, Dilektepe Ortaokulu, Dilektepe İlkokulu ve Murat İlkokulu’nda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Kaymakam Okumuş; bu okulların fiziki durumu, öğrencilerin eğitim durumları hakkında bilgi alıp, eksikliklerin olup olmadığını sordu. Okulların eksiklerinin giderilmesi için gerekli notları alan Okumuş, öğretmen ve öğrencilerle birebir sohbet etti. Sınıfları gezen, öğrencilere gördükleri derslerden sorular soran Kaymakam Okumuş, öğrencilerin sorunlarını ve yaşadıkları sıkıntılarını dinledi. Öğrencilerle beraber olmaktan mutluluk duyduğunu ve onlara geleceğin umutları oldukları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını ifade eden Kaymakam Okumuş, imkânlar ölçüsünde okulların ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN