• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

KÖY OKULLARI ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

28 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
882 defa okundu.
KÖY OKULLARI ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan’a bağlı köylerde faaliyet gösteren ilkokul ve ortaokulları ziyaret etmeye devam ediyor. Köy okulu ziyaretlerinde okullarda daha iyi ve kaliteli eğitim verebilmesi için idareci ve öğretmenler ile görüşen Okumuş, sınıfları tek tek gezerek okulların fiziki şartları, öğretmenlerin ve öğrencilerin durumları hakkında bilgi aldı.

Önceki haftalarda başladığı köy okulları ziyaretini sürdüren ve önceki hafta beraberindekilerle birlikte köy ve mezra okullarında incelemelerde bulunan, okulların son durumları ve eksiklikleri hakkında bilgi alan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Öğrencilerle beraber olmaktan mutluluk duyduğunu ve onlara geleceğin umutları oldukları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını ifade etmişti.

Geçtiğimiz hafta da köylerde faaliyet gösteren ilkokul ve ortaokulları ziyaret eden Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zülfü Çalışkan ve Köylere Hizmet Götürme Biriliği (KHGB) Müdürü Hamit Çapın eşlik etti.

Solhan Kaymakamlığı web sitesinde Kaymakam Okumuş’un köy okulları ziyareti ile ilgili yapılan haberde; “Solhan eğitimde gün geçtikçe çıtayı daha da yukarılara çekiyor. Bu başarının altındaki en büyük pay şüphesiz her türlü zorluğa göğüs gererek idealist bir şekilde çalışan öğretmenlerindir. Özellikle köy ve mezralarda büyük özveriyle çalışan öğretmenlerimiz en büyük takdiri hak etmektedirler. Öğretmenlerimizin bu özverili çalışmalarından ve gayretlerinden ötürü Kaymakamımız kendilerini ve öğrencileri ziyaret etmeye devam ediyor.” İfadelerine yer verildi.

OKUMUŞ, “ÖĞRENCİLERE ÇOK KİTAP OKUYUN VE DERS ÇALIŞIN TAVSİYESİNDE BULUNDU”

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, köy okulları ziyareti kapsamında geçtiğimiz hafta; Yenibaşak Yatılı Bölge Ortaokulu, Yenibaşak İmam-Hatip Ortaokulu, Sülünkaş Oluklu İlkokulu, Sükyan İlkokulu, Murat Alak İlkokulu, Yazmalı İlkokulu, Arslanbeyli İlkokulu, Gelintepe İlkokulu, Bozkanat İlkokulu ve Paşmadak İlkokulu’nu beraberindeki heyetle ziyaret etti.

Minik öğrencilerle tek tek ilgilenerek sohbet eden Kaymakam Okumuş, öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıttı.  Okul ziyaretlerinde okullarımızın daha iyi ve kaliteli eğitim verebilmesi için idareci ve öğretmenlerden görüşen ve sınıfları tek tek gezerek okulların fiziki şartları, öğretmenlerin ve öğrencilerin durumları hakkında bilgi alan Kaymakam Okumuş, bu ziyaretlerin devam edeceğini belirterek bunun eğitim öğretim kalitesini yükselteceğini ve öğretmen ile öğrenciye moral-motivasyon sağlayacağına inandığını söyledi.

Öğrencilere derslerine iyi çalışmaları ve bol bol kitap okumaları yönünde tavsiyelerde bulunan Okumuş, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek okullardan ayrıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN