• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

KOSGEB BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN 20 EKİM

16 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
770 defa okundu.
KOSGEB BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN 20 EKİM

KOBİGEL Destek Programı kapsamında açıklanan ‘Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİ’lerin Payının Arttırılması’ Proje Teklif Çağrısı başvuruları için son gün 20 Ekim 2017 Cuma günü olarak açıklandı.

KOSGEB Bingöl Destek Merkezi Müdürü Naci Özdemir, KOBİGEL Destek programının proje teklif çağrısı başvuruları için son günün 20 Ekim 2017 Cuma günü olduğunu açıkladı.

KOSGEB Bingöl Destek Merkezi Müdürü Naci Özdemir yapmış olduğu açıklamada; “Katma değerli ve ileri teknolojili sektörler Türkiye ekonomisinin üretim ve dış ticaret yapısının değişmesinde öncü rol oynamaktadır. Misyonu KOBİ ve girişimcilerin rekabet güçlerini geliştirecek destek ve hizmetler sunarak ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını artırmak olan KOSGEB tarafından, bu anlayış doğrultusunda, imalat sanayiinde hedeflenen yapısal dönüşümün aktörü olacak KOBİ’lerin desteklenmesi için “Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve Kobi’lerin Payının Arttırılması” konulu proje çağrısı hazırlanmıştır. Proje çağrısının hedef kitlesi, imalat sektöründeki KOBİ’lerdir. Proje sunacak işletmelerin KOSGEB Veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekmektedir.” dedi.

“1 MİLYON LİRAYA KADAR DESTEK”

Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla; Orta Yüksek ve Yüksek teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerin tümünün başvuru yapabileceğini belirten Özdemir, orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300 bin TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartının aranacağını belirtti.

İşletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekmesi gerektiğine dikkat çeken Özdemir, “Proje çağrısı ile işletme başına 300 bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 700 bin TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon TL’ye kadar destek verilebilecektir. İşletmelerin aşağıda belirtilen konulardan birinde hazırlayacağı projeler, çağrı kapsamında desteklenecek olup, proje çağrısının toplam bütçesi 500milyon TL’dir. Dördüncü sanayi devrimine hazırlık: üretimde nesnelerin interneti uygulamaları, orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerin üretim ve ihracattaki ağırlığının arttırılması, katma değeri yüksek üretim yapısına geçiş, ihracat kapasitesinin arttırılması ve yeni pazarlara açılım, mikro ölçekli işletmelerde tasarım – mühendislik imkân ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve ölçek büyütme, bilişim teknolojisi alt yapısının güçlendirilmesi, enerji verimliliğinin arttırılması, yeşil üretime geçiş.” ifadelerini kullandı.

“SON GÜN 20 EKİM”

Proje başvurularının 20 Ekim 2017 Cuma günü sona ereceğini belirten Özdemir, açıklamasının devamında şunları kaydetti. “Proje çağrısı için başvuru sistemi 20 Ekim 2017 günü saat 23.59’da kapatılacaktır. Son başvuru tarih ve saatinden önce onaylanmayan başvurular, değerlendirmeye alınmayacaktır. KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı ve 2016 KOBİ Beyannamesi onaylı işletmeler, veri tabanı giriş şifreleri ile sisteme girerek başvurularını oluşturabilecektir. Proje teklif çağrısı hakkında detaylı bilgiye ‘http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6370/imalat-sanayi-sektorundeki-kobilere-500-milyon-tl-destek’ web sayfasından ulaşabilir, sorularınız için Müdürlüğümüz ile 0426 213 13 44 telefon numarasından irtibata geçebilirsiniz.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN