• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

KORUCU ALIMLARI KURA İLE BELİRLENDİ

21 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1067 defa okundu.
KORUCU ALIMLARI KURA İLE BELİRLENDİ

Solhan’da alınması gereken 25 Güvenlik Korucu alımları için başvuruda bulunanlardan fiziki yeterlilik testi ve güvenlik soruşturmasını geçen adaylardan 4’ü şehit ailesinden olmasından direk göreve alındı. 21 korucu alımı için yapılan kura çekiminde köylere verilen isimler netlik kazandı ancak bir köy için yeniden kura çekilme durumu söz konusu…

Bingöl’e 400 korucu alımı yapılması kapsamında Solhan’a 25 korucunun alınacağı ve alınan korucuların Arakonak beldesi ile 11 köyden olacağı duyuruldu.

Korucu alımları için yapılan duyuru sonrasında müracaatlar başladı. Korucu alınacak belde ve köylerden takriben 200 kişi korucu olmak için fiziki yeterlilik sınavında ter döktü.

Fiziki yeterlilik (spor testi) 07-08 Şubat 2017 tarihlerinde Solhan İlçe Jandarma Komutanlığında yapıldı.

Spor testine katılıp başarılı olan adayların güvenlik soruşturması yapıldıktan sonra 17 Şubat 2017 Cuma günü saat: 16.00’da Noter kurasına tabi tutuldular. Fiziki yeterlilik testi ve güvenlik soruşturması sonrasında adaylardan 2’sinin şehit yakını ve ikisinin de bir köyde şartları tutan iki aday tek olmasından dolayı 4 aday kuraya tabi tutulmadı.

Fiziki yeterlilik ve güvenlik soruşturmasından sonra Kırık Köyü’nde başvuruda bulunan iki kişinin tek kalması ve kadronun da iki olmasından dolayı adayların ikisinin de göreve alındığı ve Hazarşah Köyü ile Şimşirpınar Köyü’nde ise birer kişinin şehit ailesinde olmasından dolayı köylere tahsis edilen iki kadrodan sadece biri için kura çekildiği açıklandı.

Kırık Köyü’ne alınan iki korucu ve Hazarşah Köyü ile Şimşirpınar Köylerine alınan birer korucundan sonra kalan 21 aday için köylerinde kuraya katılanlar arasında noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

Yapılan kura sonuçlarının hafta için resmi olarak açıklanacağı öğrenilirken Bozkanat Köyü için yeniden kura çekilmesi söz konusu.

Bozkanat Köyü’nde 10 kişinin fiziki yeterlilik ve güvenlik soruşturması sonrasında kuraya katılmaya hak kazandığı ancak noterin sehven 9 kişi arasından kura çekimi yaptığı için bir adayın kura çekimine katılmamasından dolayı Bozkanat Köyü kurasının yapılan yanlışlıktan dolayı iptal edilip tekrar kura çekilebileceği belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN