• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

Konut Bilmecesi Çözüldü

14 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1263 defa okundu.
Konut Bilmecesi Çözüldü

2007 yılında Arakonak’ta yaşanan sel felaketi nedeniyle evleri hasar gören ve evleri tehlikede bulunan Arakonaklılar için karar verilen ancak bir türlü yapım çalışmalarına başlanılmayan 39 adet konut yapımına başlandı.

 Arakonak Beldesi’nde 2007 Yılı Ağustos ayında yaşanan sel felaketi nedeniyle hasar gören ve dere yatağında olduğu için tehlike arz eden 39 adet konutun başka bir yere nakledilmesi için başlatılan çalışmalar kısa sürede sonuçlandı. Hak sahipleri için yapımına karar verilen 39 adet konut bilmecesi çözüldü.

Bugüne kadar neden yapılmadığı merak edilen konutların yapımı için girişimlerde bulunduklarını belirten Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, konut yapımı için kazı çalışmalarına başlandığını söyledi.

2007 Yılı Ağustos ayında yaşanan sel felaketi nedeniyle hasar gören ve dere yatağında olduğu için tehlike arz eden 39 adet konutun başka bir yere nakledilmesi için başlatılan çalışmaların kısa sürede sonuçlandığını ancak konut yapımına başlanmadığını belirten Döner, Konut yapımı için belediye olarak imar çalışmalarını yaptıklarını ifade etti.

Bingöl İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmelerin sonuç verdiğini belirten Döner, Kültür Mahallesi ile Kıban bölgesi arasında bulunan bölgede yer belirlediklerini ve imar sorunu çözüp ruhsat işlerini yaptıklarını söyledi.

Konut için hak kazanan vatandaşların konutlarının belirledikleri bu alanda yapmaya başladıklarını söyleyen Döner, 80 dönüm alanda konutların yapımına başlandığını ve konut alanının yaklaşık 100 metrekare kişiye düşen arsa ise 750 metrekare alan belirlendiğini aktardı.

Konut alanında uygun bir kentleşme yapılacağını ve sosyal alan ile cami alanı belirlendiğini ifade eden Döner, imara uygun bir yapılanmayı Arakonak’a kazandıracaklarını ve yapıların dışında kalan yerlerde de ise yeşil alan yapacaklarını söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN