• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

Koneks’ten Piston Yardımı

22 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2480 defa okundu.
Koneks’ten Piston Yardımı

Dünyada birçok araç üretimi yapan firmalara piston satan Konya Konteks Piston Gömlek Sanayisi tarafından Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ne piston ve segman yardımı yapıldı.

Motor alanında da eğitim veren Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin pratik olarak da çalışmalar yapmaları için eksik olan bazı parçaların temini için girişimlerde bulunuldu.

Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi öğretmeni Serkan Yolun, motor atölyesinde eksik olan piston temini için girişimlerde bulundu. Konya ilinde bulunan ve dünyada birçok araç imalatı yapan firmalara piston veren Konteks Piston Gömlek Sanayi ile iletişime geçen Yolun, öğrencilerin pratik olarak piston ile ilgili bilgi edinmeleri için bu girişimde bulunduğunu ve firmaya piston ihtiyaçlarının olduğunu ilettiğini söyledi.

Konteks Piston Gömlek Sanayi’de çalışan ve üniversiteden de sınıf arkadaşı olan Galip Keçeli ile iletişime geçen Yolun, arkadaşının da firma müdürü ile görüşüp taleplerini ilettiğini ve bu taleplerin memnuniyetle karşılanıp Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi alanına 27 adet piston ve 10 adet de segman seti gönderildiğini ifade etti.

Gönderilen piston ve segmanların yeni imalat olduğunu söyleyen Yolun, atölyelerinde pistonun çok önemli olduğunu dile getirirken öğrencilerin pratik olarak malzemeleri tanıyıp bilgi sahibi olmaları için girişimler sonucu okula kazandırılan malzemelerin büyük kazanım olduğunu dile getirdi.

Teoride öğrencilerin bilgi sahibi olduğunu ancak malzemeleri görüp pratikte gerekli çalışmaların yapılması ile öğrencilerin daha çok bilgileneceğini ve başarının artacağını da aktaran Yolun, piston ve segmanın okula kazandırılması ile atölyede büyük bir eksikliğin giderildiğini aktardı.

Yolun, Bu desteği sunan Konteks Piston Gömlek Sanayi müdürü ile üniversiteden arkadaşı olan Galip Keçeli başta olmak üzere firmanın tüm yetkili ve çalışanlarına Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okulu ve öğrencileri adına teşekkür ettiğini ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN