• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

KONAK İLE GIRVAS FİNALDE KAPIŞTI

20 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1534 defa okundu.
KONAK İLE GIRVAS FİNALDE KAPIŞTI

Arakonak Beldesi’nde Gırvas-Der tarafından geleneksel olarak düzenlenen futbol turnuvası bu yıl da yapıldı. 10 takımın katıldığı turnuvada final maçı Konakspor ile Gırvasspor arasında oynandı.

Solhan Arakonak Beldesi’nde Faaliyet yürüten Gırvas-Der tarafından ilki 2014 yılı Ramazan ayında düzenlenen futbol turnuvasının ikincisi bu yıl Ramazan ayında düzenlendi.

Ramazan ayında bu yıl ikincisi düzenlenen turnuva Arakonak Beldesi tarafından SODES kapsamında yaptığı halısahada düzenlendi.

Düzenlenen turnuvaya katılan 10 takım arasında çekilen kura sonucu iki grup halinde eşleşme yapılarak turnuvaya başlandı.

Puan usulü yapılan müsabakalar sonucu gruplarda yapılan maçlar sonucu gruplarda en çok puan alan 4 takım yarı finale yükseldi. Yarı finale yükselen Arakonak Belediyespor, Gırvasspor, Sütbirspor ve Konakspor karşılaştılar. Çapraz eşleşme sonucu yarı finalde Arakonak Belediyespor ile Gırvasspor ve Sütbirepor ile Konakspor eşleştiler.

Yarı finalde yapılan müsabaka sonucu finale yükselen Gırvasspor ile Konakspor arasında yapılan maç sonucunda Konakspor, Gırvasspor’u 3-2 yenerek turnuvanın şampiyonu oldu. Üçüncülük-dördüncülük maçında ise Arakonak Belediyespor karşılaşmayı kazanarak turnuvanın üçüncüsü oldu.

Turnuvada birinci olan Konakspor’a birincilik kupası ile takım sporcularına forma ile halısaha ayakkabısı verilirken ikinci olan Gırvasspor ve üçüncü olan Arakonak Belediyespor’a ise kupa ve takım sporcularına forma verildi. Turnuvadaki müsabakaları yöneten hakemlere teşekkür plaketi verilen turnuvada kupa ve plaketler Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, Arakonaklı İş Adamı Sütbir Sahibi Agit Karagöz, Karşıyaka Mahalle Muhtarı İsmail Yüzyıl ve Emeç Harita Sahibi Muhittin Emeç tarafından verildi.

Yapılan turnuva hakkında görüşlerini paylaşan Gırvas-Der Başkanı Tahir Dağkıran, “her yıl Ramazan ayında Arakonak Beldemizde vatandaşlarımızın bir araya gelip kaynaşmaları ve birlikte etkinliklerde bulunmaları için geleneksel futbol turnuvası düzenliyoruz. 2014 yılı Ramazan ayında başlattığımız futbol turnuvasının bu yıl ikincisini düzenledik. Bundan sonra da inşallah bu etkinliğimizi devam ettireceğiz. Turnuvaya katılan takımlarımıza ve emek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dayanışma ve kaynaşma adına güzel bir etkinlik olduğuna inanıyor, bu turnuvanın kardeşliğe, birlik ve beraberliğin devamına vesile olmasını temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN