• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

KOLTUK ÖĞRENCİLERE DEVREDİLDİ

25 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1111 defa okundu.
KOLTUK ÖĞRENCİLERE DEVREDİLDİ

Solhan’da temsili olarak kaymakamlık makamına geçen Bilen, belediye başkanını arayarak hayvan barınağı yapılmasını istedi. Belediye başkanlığı makamına geçen Zengin ise önceliğin her zaman ve her yerde eğitime verilmesi gerektiğini aktardı.

Solhan’da öğrenciler temsili Kaymakam ve Belediye Başkanı oldular.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programları kapsamında Solhan Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri temsili olarak bir günlüğüne Kaymakam ve Belediye Başkanı oldular. Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, makam koltuğunu Atatürk İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Zahide Şeval Bilen’e bırakırken, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ise koltuğunu Atatürk Ortaokulu 8’inci Sınıfı öğrencisi Rana Zengin’e devretti.

MİNİK KAYMAKAM HAYVANLAR İÇİN BARINAK İSTEDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, makam koltuğunu Atatürk İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Zahide Şeval Bilen’e bıraktı. Makam koltuğuna geçerek ilçe genelinde ve eğitim alanlarında bulunan bazı eksiklikleri dile getirerek çözüm yollarını izah eden temsili kaymakam Zahide Şeval Bilen, sokak köpeklerinin sabah erken saatlerde okula giden öğrencilere zarar vereceklerinden korktuklarını belirtti. Bilen, sorunun cevabını almak için ise telefon ile Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ı aradı.

Başkan Yıldız’la telefon ile görüşen Bilen, “Temizlik konusunda beraber işbirliği yaparak kendi geri dönüşüm kutularımızı koyarak bunları artırmak istiyoruz. Sokak hayvanları konusunda ise maalesef çocuklar çok korkuyorlar. Bu konuda da sokak hayvanları için ya Solhan’da barınak yapalım ya da hayvanları barınak olan yerlere götürmeliyiz” dedi.

Görüşmeyi anlatan Bilen, Başkan Yıldız’ın da aynı fikirde olduğunu, gerekli çalışmanın yapılacağını söylediğini aktardı.

“HER ZAMAN VE HER YERDE EĞİTİME VERİLMESİ GEREKİR”

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ise koltuğunu Atatürk Ortaokulu 8’inci Sınıfı öğrencisi Rana Zengin’e devretti.

23 Nisan 1920’de açılan TBMM’nin 99’uncu yıl dönümü olduğu hatırlatıp 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tüm yurttaki çocukların bayramını kutlayarak Makam koltuğunda oturmasını sağlayan Başkan Yıldız, okul müdürü ve öğretmenlerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Rana Zengin, “Önceliğin her zaman ve her yerde eğitime verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tüm okullardaki eksikliklerin tespit edilip hemen giderilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca okul güvenliklerinin ve servis araçlarının düzenli kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Okul giriş ve çıkış saatlerinde belediye ve ilçe emniyet müdürlüğü iş birliğiyle güvenlik kontrolü sağlansın, tüm ilçemizde temizlik seferberliği başlatılsın. Yaşanılabilir bir Solhan için tüm vatandaşlarımızın ve belediyemizin ortaklaşa sorumluluğu yerine getirmelidir. Ayrıca okulumuzun çevresinde kullanılmak üzere birçok konteyner temin ediyoruz. Başkanımızdan özel bir isteğim olacak acil oldu ve sayın başkanımızın müsaadesi olursa acil bir şekilde çözülmesini talep ediyorum. Okulumuzda öğretmenimizin girişimiyle başlatılan kitap kampanyasının sonucunda yaklaşık dört bin adet kitap toplanıldı. Ancak bu kitapları kullandığımız için dolaplar yok biz dolap temin etmek istiyoruz. Kütüphanemiz bir an önce öğrenciler için açılmalı ve kullanılmalı. Ayrıca okulumuzun farklı ihtiyaçları için de okul idaresi ile görüşülmeli ve eksiklerin giderilmesini talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“GENÇLERİMİZ YARINLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

23 Nisan’ın bütün çocuklara hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Abdülhakim Yıldız, “Biz gençlere önem veriyoruz, değer veriyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki bu gençlerimiz bizim yarınlarımızın teminatıdır. Bizler bu günlerde bunları nasıl yetiştirirsek onlarda yarınlarımızı öyle inşa edecekler, bu bilinçle hareket etmeye çalışıyorum. Beş yıldır özellikle eğitim camiasından gelen talepleri mümkün mertebe olabilecek bir şeyse imkân dâhilinde el atmaya çalışıyoruz, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu yönde gayret sarf ediliyoruz. Tabi bu, çocukların en iyi şekilde eğitimlerini sürdürmeleri tabiri caizse boynumuzun borcu çünkü bunlar bizim de çocuklarımız, bizim geleceğimiz… Çocuklarımızı çok değerli buluyorum, çok kıymetli buluyorum. Ve bu dönem okullarımıza konferans salonları, kütüphaneler nasip oldu, yaptık da okul basamaklarına kadar ki çocuklarımız yürürken en azından kaymaması yönünde çaba sarf ettik. Bizim burada ki kış şartlarına uygun basamaklar yapmaya çalıştık bazı okullarımızı ve bundan sonrada inşallah bunları daha da artırarak devam ettireceğiz. Bunu bir görev olarak biliyoruz, bir sorumluluk olarak biliyoruz, kabul ediyoruz. Biz mümkün mertebe burada bütün kurumlarla iş birliği içerisinde koordineli bir şekilde çalıştığımızda bu işin kazanım tarafını Solhan olduğunu Solhan olacağını Solhanlı gençlerin, Solhanlı büyüklerimizin olacağını biliyoruz. Beş yıldır inanın bu doğrultuda hareket ettik ve gelinen noktada da biz başarılı olduğumuza inanıyoruz. Özellikle birimlerle kurumlarla diyalog içerisinde çalışmanın bence ciddi anlamda verimini aldık. Bizim hedefimiz amacımız bu bundan sonraki süreçlerde de inşallah bu diyalogları bu koordineli çalışmayı devam ettirmek ve bunu neticesinde de inşallah her bir Solhanlımızın bundan kazançlı çıkmasını sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN