• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

KOÇAK’TAN DUYARLILIK VE ÖNLEM ÇAĞRISI

27 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1163 defa okundu.
KOÇAK’TAN DUYARLILIK VE ÖNLEM ÇAĞRISI

Gençlerin uyuşturucu madde kullanma durumunun bilinen bir gerçek olduğunu belirten Koçak; gerek anne baba, gerek emniyet ve gerekse vatandaş olarak bu konuda duyarlılık göstermemiz ve önlem için gerekli adımları atmamız gerektiğini söyledi.

Memlekette genellikle siyasetin konuşulduğunu belirten ve buna bir an olsun ara verip gençlerimizle ilgilenmemiz gerektiğini söyleyen Solhanlı Ses Sanatçısı Yakup Koçak, gençlerin durumunu bildiğimiz halde uzak kalmamızın doğru olmadığına dikkat çekti.

Gençlerden uyuşturucu madde kullananların varlığının bilindiğini ve buna zaman zaman şahit olunduğunu belirten Koçak, “Gençlerin uyuşturucu madde kullanması sadece onların değil toplum olarak hepimizin sorunudur. Anne baba, emniyet ve vatandaş olarak hep birlikte gençlerin uyuşturucudan uzak kalması için üstümüze düşeni yapmalıyız. Ya benim çocuğum ya da bir başkasının olsun sonuçta hepimizin çocuklarının buna bulaşma durumu söz konusudur. Böyle bir durum ile karşılaştığımızda içimiz yanıyor. Bu durum gençlerin hayatının kaymasına hatta yok olmalarına kimi zaman da intihar olaylarına kadar gidebileceği gerçeğini de göz ardı etmemeliyiz. Bir gencimizi böyle bir durumda gördüğümüzde ‘bana ne’ demeyelim. Genç bir hayat, sona erdiğinde hepimiz üzülüyoruz. Hayatı karardığında üzülmek yerine daha umut var iken hepimiz üstümüze düşeni yapalım. Aileler çocukları ile ilgili olsun, ben düğünlerde sık sık dile getireceğim. Emniyetimiz bu konuda çalışmalar yapsın istiyoruz. 19-20 yaşında ve daha genç yaşlardaki çocuklarımızın uyuşturucu ile buluşması ve bununla yaşaması hepimizi ilgilendiriyor. Bu gençlerimize bir el atalım ve bu durumdan kurtaralım. Gençlerimizle ilgilenmemiz lazım. Yazıktır, günahtır… Daha yeni bu yola sürüklenenler için de önlem alalım ve bu konuda hep birlikte üstümüze düşeni yapalım.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN