• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

KOBİLERE YENİ DESTEK PAKETİ

10 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1265 defa okundu.
KOBİLERE YENİ DESTEK PAKETİ

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bingöl İl Müdürü Naci Özdemir, KOSGEB’inm KOBİ’lere yönelik kurumsallaşma ve markalaşma desteklerinden yararlanmaları konusunda işletmelere çağrıda bulundu. Son başvuru tarihi 20 Mart 2015!

 KOSGEB Naci Özdemir, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan ve toplam bütçesi 100 milyon liraya çıkarılan KOBİ Proje Destek Programı Proje Teklif Çağrısı hakkında yazılı basın açıklaması yaptı.

KOBİ proje destek programı kapsamında 100 Milyon TL’lik bütçe ile ‘KOBİ’lerin Yönetim Becerilerinin ve Kurumsal Yetkinliklerinin Geliştirilmesi’ ve ‘KOBİ’lerin Markaya Yönlendirilmesi’ konu başlıklarında projelerin destekleneceğini ifade eden Özdemir, işletmelerin belirlenen konulardan sadece biri için başvuru yapabileceğini ifade ederek, son başvuru tarihinin 20 Mart 2015 olduğunu kaydetti.

PROJE BAŞVURUSU

Proje başvuru formunun işletme tarafından www.kosgeb.gov.tr üzerinden 20 Mart 2015 saat 23.50’ ye kadar doldurularak onaylanması gereken en son tarihi ifade ettiğini kaydeden Özdemir: “Bu tarihten sonra sistem proje başvurularına kapatılacağından hiçbir şekilde proje başvurusu yapılamayacaktır. Proje Başvuru Formu www.kosgeb.gov.tr internet adresinden doldurulup çıktısı alınarak ekli belgelerle birlikte KOSGEB Hizmet Merkezi verilir” dedi.

DESTEK ŞARTLARI

6. bölge illerinde destek oranının yüzde 60 olarak uygulanacağını ifade eden Özdemir, şunları kaydetti: “Program kapsamında KOBİ’lerimiz tarafından en az 6, en fazla 24 ay olarak hazırlanacak projelere işletme başına 150 Bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek verilecektir. Bingöl ilimizin de içinde bulunduğu 6. bölgede destek oranı yüzde 60 olarak uygulanacaktır. Proje kapsamında desteklenmesi uygun görülen gider gruplarının toplamı Kurul tarafından belirlenir ve sabitlenir. Her bir proje gider grubunun desteklemeye esas tutarı; makine-teçhizat, hammadde, malzeme için, sabitlenen toplam tutarın yüzde 10’unu ve personel, yazılım ve hizmet/diğer gider gruplarının her biri için yüzde 40’ını geçmeyecek şekilde belirlenir. Proje bütçe gerçekleşmesindeki değişiklikler bu tutarları değiştirmez. Markalaşma ve Kurumsallaşma proje başvuruları ile ilgili bilgilendirme toplantısı 12 Şubat 2015 Perşembe günü saat 14.00` te Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda olacaktır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN