• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

KOBİ’lere Online Eğitim Hizmeti

31 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1370 defa okundu.
KOBİ’lere Online Eğitim Hizmeti

Elektronik ortamda düzenlenen eğitim programlarına KOBİ’lerde dâhil edildi. Fiziksel sınırları kaldıran uygulama ile işletme sahipleri KOBİ KAMPÜS, aracılığıyla birçok konuda eğitim alabilecek. Eğitimlerden yararlanmak isteyen işletme sahipleri, KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırıp, KOBİ bilgi beyannamesini güncellemesi gerekiyor.

 Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bingöl İl Müdürü Naci Özdemir, elektronik ortamda düzenlenen eğitim programlarından KOBİ’lerin de yararlanabilmesine ilişkin olarak e-eğitim altyapısı tamamlandığını, oluşturulan portal ve programın KOSGEB tarafından "KOBİ KAMPÜS" adı altında KOBİ’lerin kullanımına açıldığını bildirdi.

KOSGEB’in kuruluşundan bu yana KOBİ’lerin büyümesi için birçok destek ve hizmete imza attığını belirten Özdemir, şunları söyledi: “KOBİ KAMPÜS, aracılığıyla tek noktadan, online olarak internet üzerinden eğitimleri KOBİ’lere sunmaktadır. Ulusal ve uluslararası pazarlarda yaşanan yoğun rekabet, KOBİ’leri; daha verimli, daha yenilikçi, değişim ve gelişime hızlı adapte olabilecek şekilde hareket etmeye zorlamaktadır. KOBİ’lerin bu noktada ihtiyaç duydukları konularda, doğru bilgiye hızlı erişimleri ve bu bilgileri yönetecek kurumsal yeterliliğe sahip olmaları amacıyla, KOBİ KAMPÜS hizmete açılmıştır”

“Fiziksel Sınırlar Ortadan Kalktı”

KOBİ KAMPÜS’ün, zaman ve mekan gibi fiziksel sınırları ortadan kaldırarak KOBİ’lerin ihtiyaç ve sorunlarının çözümüne yönelik ücretsiz eğitimler ile yepyeni bir dünyanın kapısını araladığını ifade eden Özdemir: “Yenilikçi online KOBİ KAMPÜS aracılığıyla, KOBİ yönetici ve çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimine yardımcı olacak keyifli ve verimli bir deneyim yaşama fırsatı KOBİ’lere sunulmaktadır. KOBİ’ler eğitimlere kullanıcı adı ve şifreleriyle, http://kobikampus.kosgeb.gov.tradresinden ulaşılabileceklerdir. KOBİ KAMPÜS Eğitimlerinden yararlanmak için KOSGEB Veri Tabanına kayıt yaptırmak ve KOBİ Bilgi Beyannamesini güncellemek gerekmektedir” dedi.

KOBİ KAMPÜS Programında 15 Eğitim Bulunmaktadır

KOSGEB’e kayıtlı KOBİ’ler’in, kullanıcı adı ve şifreleriyle sisteme giriş yaparak KOBİ KAMPÜS ortamına geçiş yapabileceklerini belirten Özdemir: “Sisteme giriş yaparak birçok değerli eğitim materyali içeren eğitimlerden hemen faydalanmaya başlayabilirler. Eğitimler hakkında ayrıntılı bilgi KOSGEB Bingöl Hizmet Merkezi Müdürlüğünden alınabilir. KOBİ KAMPÜS programında açılan ilk 15 eğitim aşağıda yer almaktadır. Zamanla yeni eğitimler sisteme yüklenip KOBİ`lerimizin hizmetine sunulacaktır” ifadelerini kullandı.

Özdemir, online hizmetler arasında proje yönetimi, stratejik pazarlama, hukukçu olmayanlar için hukuk, kazanan takım – satış gücü yönetimi, müşteri odaklı ilişki yönetimi, problem çözme teknikleri, strateji, excel 2010, şikayet yönetimi, temel finans bilgisi, temel iş hukuku, temel satış becerileri, verimlilik odaklı süreç yönetimi, yaratıcı düşünme ve inovasyon teknikleri, zaman yönetimi gibi eğitimlerin yer aldığını kaydetti.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN