• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

KOBANİ BASIN AÇIKLAMASI

2 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1219 defa okundu.
KOBANİ BASIN AÇIKLAMASI

Basın açıklamasını okuyan Yıldırım, “Bütün dünyadaki halklar gibi Kürt halkının da kendi topraklarında özgürce yaşama hakkı vardır. Bu hakkı yüce rabbimiz zaten veriyor. Bunu karşı çıkmak Allah’ın ayetlerini inkar etmektir, peygamberimizin hadislerine itiraz etmektir.” dedi.

 Solhan’da Demokratik Bölgeler Partisi İlçe Teşkilatı ile Halkın Demokrasi Partisi İlçe Teşkilatı Kobani ile ilgili ortak basın açıklaması yaptılar.

Solhan Boğlan Bulvarında yapılan basın açıklamasını İrfan Yıldırım okudu.

Yıldırım, okuduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Çağdaş firavuni bir sistem olan küresel kapitalizmin içinde debelendiği kaos ortamında tam bir decal kesiliyor. Ortadoğu, bu sapkın sistemin kötülükten sınır tanımayan karakterinin en vahşi biçimde sergilendiği bir mekana dönüşüyor. En çokta azınlık diye bilinen etnik ve dinsel topluluklar bu canavarın kıyamet belirtisi eylemlerine hedef oluyor.

Kürtler, Suryaniler, Şebekler, Kakailer gibi farklı kültür ve inanç grupları deyim yerindeyse kan banyosundan geçiriliyor. Sanal aleme yansıtılan katliam görüntüleri sürü toplumu ve bireylerini oldukça eğlendiriyor. Kesik insan başları ile oynanan milli futbol maçı tıklanma rekorları kırıyor. Yeni katliam denemeleri artık yüreklerde acıya yol açmıyor. Neredeyse benzer katliamları yinelemeye yöneltiyor. Kürtlerin maruz bırakıldığı 1925 Şex Sait ve 1937-38 Dersim katliamlarının bir tekrarı sahneleniyor. Şengal’de, Kobani’de sergilenen katliamın ortaya koyduğu gerçeklik bütün çıplaklığıyla ortadayken Kürt direniş güçlerini küçümseyen ve düştü düşecek diye alay edilirken bu destansı direnişi Arin Mirxanların örneğinde Daiş çetelerine Kobani’yi mezar ettiler. Tam 134 gün Daiş’in elindeki bütün modern teknolojiye karşı direnen ve yüzlerce şehit veren YPG, YPJ güçleri Kürtlerin artık eski Kürtler olmadığını bütün dünyaya ilan ettiler. İnsanlıktan nasiplenmemiş ve dünyanın birçok yerinde örgütlenerek Kürt halkına, azınlık ve dini gruplara saldıran bu zalimler çetesine karşı Kobani’de elde edilen zaferi kutluyoruz ve selamlıyoruz. İslâm dininin arkasına sığınarak bu barbarlığına kılıf bulan münafıklar, tıpkı İslâm halifelerini camilerden şehit eden, Kerbela’da Hasan ve Hüseyin’in başını kesen münafıklar gibi suçludurlar, din düşmanıdırlar. Hal böyle olunca binlerce Kürt kadını köle pazarında satan bu zihniyete sahip çıkmak ve hoşgörü ile bakmak dinen zalime yardım etmenin zalimlik olduğunun ifadesidir. AKP’nin Kobani’de sergilediği politikalarını tasvip etmiyoruz.  ‘Kürt kantonları bizim için tehdittir’ diyen anlayışın ileride bu sıkıntıların burada da sancılara yol alacağını belirtiyoruz. Bütün dünyadaki halklar gibi Kürt halkının da kendi topraklarında özgürce yaşama hakkı vardır. Bu hakkı yüce rabbimiz zaten veriyor. Bunu karşı çıkmak Allah’ın ayetlerini inkar etmektir, peygamberimizin hadislerine itiraz etmektir. Sayın Arınç, ‘bizim Kobani’deki katkılarınızı unutmayın’ demiş. Unutmuyoruz, siz merak etmeyin. Sınırda Daiş’çilerin geçişini ve öldürdüğünüz kardeşlerimizi, parti çalışanlarımızı unutmayacağız, o konuda siz rahat olun.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN